Царські часи навечір’я Різдва Христового в кафедральному соборі

4.01.2019 року в кафедральному соборі звершилося Богослужіння Царських Часів. У зв’язку з тим, що в цьому році навечір’я Різдва Христового припало на неділю – чин Царських Часів згідно з церковним уставом відбувся в п’ятницю.

Клірики кафедрального собору по черзі читали особливі для навечір’я перед святом Різдва Христового Часи, до складу яких входять крім псалмів паремії – уривки зі Старого Заповіту, що містять в собі пророцтва про згадуваний день, тексти з Апостола та Євангелія, особливі тропарі. Це Богослужіння ввібрало в себе головні пророцтва щодо обіцяного Месії, уривки, що пов’язані з Різдвом Христовим, стихири, які оспівували місце й обставини Різдва.

“Царю царів, недоторканому Богові, Тому, Хто Своїм словом спочатку створив небо й землю, Тому, Хто рукою держить все створіння і в яслах лежить, молоком годується і пеленами повивається, наче людина, мудреців призиває та їхні дари приймає, Жениху церковному, Сину Діви” були присвячені молитви цього незвичного Богослужіння, що відбувається тільки три рази на рік: в навечір’я Різдва Господа нашого Іісуса Христа, Богоявлення та у Велику П’ятницю. Царські Часи беруть початок від пісенного слідування, що лежало в основі Уставу великої цекви в Константинополі, на Богослужіннях якої був присутній імператор Візантії.

Наприкінці Чину клірик кафедрального собору ієрей Вадим Гаджаман звернув увагу богомольців на зміст і важливість цього Богослужіння для кращого сприйняття свята Різдва Христового.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *