Торжество освячення дзвонів в церкві на честь преподобного Іова Почаївського

11.11.2018 року прихожани та гості церкви на честь преподобного Іова Почаївського радісно зустрічали архіпастиря – митрополита Кам’янець-Подільського та Городоцького Феодора, який прибув звершити чин освячення церковних дзвонів. З квітами, хлібом і сіллю Архієрея на доріжці з живих квітів зустрічали представники церковної громади.

Настоятель храму на честь преподобного Іова Почаївського протоієрей Олександр Дудар в своєму вітальному слові на зустріч архієрея, даючи характеристику призначення дзвонів, зокрема зазначив, що гріх вибудовує стіну між людиною та Богом, а щиросердне каяття руйнує єрихонські стіни людської гордині. Тож дзвони мають кликати нас у храм, де руйнуються всі перепони на шляху спілкування з Богом.

Після урочистого чину освячення дзвонів та щирих дитячих привітань Архієрея запросили до храму звершити святкову Божественну літургію. Митрополиту Феодору співслужили: настоятель храму на честь преподобного Іова Почаївського протоієрей Олександр Дудар та клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк.

Після читання Святого Євангелія митрополит Феодор звернувся до присутніх зі словом проповіді. Роз’яснюючи уривок про зцілення Іісусом Христом біснуватого, Архіпастир звернув увагу вірян на те, що біси – це не алегорія, не метафора, а розумна сила – падші ангели, сутність яких полягає в скоєнні зла. «Біси не тільки можуть впливати на думки людини, а й жити в ній, – розповідав митрополит Феодор. – Наша душа настільки безмежна, що здатна вмістити Бога, а тому може вмістити й легіон бісів. Біси – істоти невидимі, чудові гіпнотизери. За довгий час існування вони накопичили величезний досвід з обману не просвітлених благодаттю людей. Святі отці Церкви радять не довіряти бісам навіть тоді, коли вони цитують Святе Письмо, тому що їхня мета – введення людей в оману, в стан неправди. І зараз задля задоволення своїх егоїстичних інтересів цими методами різні секти полонять душі людей. Тільки ознайомившись із духовним досвідом Церкви, ми можемо отримати знання духовних тонкощів, розсудливості, боротьби з різними видами гріховних помислів. Сама велика провина починається з помислу, уваги до неї. Бісам легко «працювати» з тими людьми, які не моляться, не постять, неуважні до того, що коїться в їхній душі. Євангеліє роз’яснює нам, що біси борються за людські душі, вони наглі й не бажають відпускати зі сфери впливу «своїх» людей, а тримають їх постійно на гачку, маніпулюють ними. Тому без Божої допомоги ми не можемо звільнитися від їхнього впливу. Отже нам потрібно здобувати благодать Святого Духа, пильнувати свою душу, пам’ятати, що Господь «дав нам владу наступати на всяку змію й скорпіона». Ми сильні, коли ми в Церкві, коли ми з Богом, бо людина знаходить себе, сенс свого життя, коли вона з Богом. Вона покликана до життя з Богом. Сама вона – ніщо й швидко стає здобиччю злих сил, які швидко уподібнюють її собі. На завершення Архіпастир побажав усім постійно перебувати в добрі, яке поєднує нас із Богом, і віддалятися від зла, що роз’єднує нас із Ним, перебувати завжди з Господом і ангелами для того, щоб наслідувати Царство Небесне.

Під час Богослужіння підносилися молитви за єдність, мир та злагоду.

Після завершення Богослужіння, святкового молебню настоятель храму подякував митрополиту Феодору за Архіпастирський візит, за освячення церковних дзвонів, процитувавши вислів святителя Кіпріана Карфагенського, що в Церкві нічого не може знаходитися без благословення єпископа. Він також висловив подяку за рекомендації, опіку та постійні молитви.

Митрополит Феодор подякував усім присутнім за молитви, подвиг милостині та праці, що допомагають прикрашати та утримувати в належному стані храм. «Людина, якщо не буде займатися добрими справами, підпаде під владу ворога спасіння, який змусить її творити зло, – зауважив Архієрей. – Тому бажаю, щоб дзвони дзвонили й будили людей до добрих справ, благочестя, покаяння».

Наостанок Архієрей благословив паству.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *