Торжества 5 серпня у Почаївській лаврі

5 серпня 2019 року, в день пам’яті Почаївської ікони Божої Матері, в Преображенському соборі Свято-Успенської Почаївської лаври відбулася святкова Божественна літургія, яку очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Йому співслужили митрополити:  Хустський і Виноградівський Марк, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Вишгородський і Чорнобильський Павло, Луганський і Алчевський Митрофан, Рівенський і Острозький Варфоломій, Тернопільський і Кременецький Сергій, Миколаївський і Очаківський Питирим, Білоцерківський і Богуславський Августин, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Почаївський Володимир, Володимиро-Волинський і Ковельський Володимир, митрополит Іов (Тивонюк); архієпископи: Чимкентський і Таразький Єлевферій, Івано-Франківський і Коломийський Серафим, Шумський Іов, Бучанський Пантелеймон, Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Львівський і Галицький Філарет, Ніжинський і Прилуцький Климент; єпископи: Шепетівський і Славутський Євсевій, Волинський і Луцький Нафанаїл, Хотинський Веніамін, Баришевський Віктор, а також братія та гості Лаври в священному сані.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у святковій проповіді закликав богомольців до смиренної молитви Божій Матері, щоб Вона допомагала нам «берегти нашу внутрішню обитель — душу — неушкодженою, а Православну віру — чистою». Предстоятель звернув увагу присутніх на те, що через Свої ікони Божа Матір «подавала і подає багато дивних чудес, допомагаючи нам у несінні нашого земного хреста, що складається з турбот і хвороб. Саме тому православні християни так шанують Її святі образи і зокрема Почаївський образ Богородиці».

Предстоятель очолив хресний хід із Почаївською іконою Божої Матері в Успенський собор Лаври, де відбувся святковий молебень.

Під час святкових Богослужінь молилися тисячі паломників із різних регіонів України та інших країн, що прийшли хресними ходами на свято до Лаври.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *