Свято Воздвиження Чесного Хреста в кафедральному соборі

27.09.2018 року прихожани кафедрального собору на честь святого благовірного князя Олександра Невського молитовно відзначили свято Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього.

Напередодні під час всеношного Богослужіння, що звершувалося архієрейським чином, митрополит Феодор здійснив Чин Воздвиження Чесного Хреста. Цей Чин, як і в давнину, звершується на утрені, після Великого славослов’я. Архієрей підносить хрест і на чотири сторони благословляє народ.

Служіння святкової Божественної літургії очолив клірик кафедрального собору ієрей Феодор Кулініч. Свою проповідь священик присвятив темі Хреста Господнього. Він детально розповів, чому в Православ’ї так вшановується Хрест Господній і чим він є в житті кожного вірянина. “Хрест – жертовник, на Якому Христос приніс Себе за гріхи всього людства, – відзначив зокрема священик, – символ безмежної любові Бога до людей. Тому, коли ми страждаємо, ми дивимося на Господа Іісуса Христа, розіп’ятого на Хресті, й не впадаємо у відчай, бо Господь, Який розіп’явся за нас, і зараз співстраждає нам. Він пішов на цей великий подвиг не тільки тому, що любить нас, але й тому, що вірить нам, вірить у переміну на краще нашого життя, вірить у наше виправлення та спасіння”. Пояснивши символику Хреста й шляхи двох розіп’ятих із Христом розбійників, проповідник завершив свою проповідь словами побажання: “Поможи нам, Господи, вибирати та йти завжди тільки тими шляхами, що ведуть до Бога, у Царство Небесне”.

Під час Богослужіння всі миряни молилися за мир та єдність у нашій Святій Апостольській Церкві.

Після Божественної літургії відбувся Чин славлення Чесного Животворящого Хреста Господнього. Всі бажаючі змогли вклонитися великій святині, що зберігається в кафедральному соборі – Хресту з часточкою Животворящого Хреста Господнього, на якому два тисячоліття тому був розіп’ятий Господь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *