Свято Входу Господнього в Єрусалим

01.04.2018 р. віряни й гості кафедрального собору святого благовірного князя Олександра Невського урочисто відзначили свято Входу Господнього в Єрусалим.

Напередодні велика кількість вірян, кліриків собору на чолі з митрополитом Кам’янець-Подільським і Городоцьким Феодором молилися за святковим вечірнім Богослужінням, під час якого читалася молитва на освячення гілочок верби (ваій).

У день самого свята урочисте Богослужіння розпочалося із зустрічі Високопреосвященнішого митрополита Феодора. Вітальне Слово на зустріч Архієрея виголосив ключар собору протоієрей Тарасій Забудько. Він привітав усіх із великим святом, що є одночасно і сумним, і радісним, тому що передує стражданням Спасителя і є передвісником величного дня Пасхи. Отець протоієрей попросив у Архіпастиря за всіх присутніх святих молитв, щоб всі, хто знаходиться у храмі і прагнуть Богоуподібнення, змогти відновити цілісність своєї людської природи.

Після читання Святого Євангельського зачала митрополит Феодор звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир висвітлив зв’язок сьогоднішнього свята зі святом вчорашнім, суботою воскресіння праведного Лазаря. Господь звершив чудо, яке повинно було допомогти його учням укріпитися у вірі перед Його Хресним подвигом. Навіть вороги визнали істинність цього чуда. І остаточно вирішили Його вбити. Саме це чудо сподвигло народ на таку урочисту зустріч: із віттям пальм, постиланням під ноги Христу одягу, вигуками: «Осанна в Вишніх!». Христа зустрічали як Переможця смерті. І, дійсно, воскресіння праведного Лазаря є свідченням влади над життям і смертю, яку має тільки Бог.

Митрополит Феодор у своїй проповіді описав події торжественного входу Господа у Єрусалим, пригадавши, що Він був предсказаний ще за 600 років пророком Захарією. Для того, щоб народ впізнав свого Спасителя, він відкрив сенс пришестя Його у світ. Але народ чекав земного царя. І тому Господь зі смутком споглядав Єрусалим і людей. Він бачив Своїми очима майбутнє знищення славного міста і зречення та зрадництво народу, який в подальшому після Боговбивства розсіється світом і наприкінці світу тільки залишок його увійде до числа спасенних. Це будуть ті, які все-таки визнають Іісуса Христа своїм Господом і Месією. «Лазар воскрес, але й помер через 30 років, – продовжив свою розповідь Архіпастир, – як і син наїнської вдовиці і дочка Іаіра. А після загального воскресіння Господь дасть усім нові тіла, що не будуть знати ні хвороб, ні страждань. І людина воскресне з тим тілом, яке вона підготувала для вічності. Якщо вона була сповнена добродіянь, то воскресне з добром, якщо ж зі злом, то воно буде мучити її вічно. Це буде те життя, яке людина вільно вибрала сама собі, живучи на землі.

Тому разом із пророком, який звертає увагу на безпосередність дітей, які славили Господа, маючи чисті серця, будемо прагнути до тієї чистоти і простоти, яка дає змогу зрозуміти Господа. Адже тільки чисті серцем можуть вірно та істинно славити свого Творця. Все у Церкві нас надихає на Богопізнання, а обряди допомагають вірно проявляти нам своє смирення та благоговіння й інші найкращі почуття».

На завершення митрополит Феодор побажав, щоб всі змогли почерпнути благодать, яка допомагає нам екзистенціонально пережити ці дні.

Під час Богослужіння усі присутні молилися за мир в Україні. Після святої Літургії паства мала змогу отримати благословення у Архієрея.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *