Свято Успіння Пресвятої Богородиці

15/28 серпня Православна Церква відзначає свято Успіння Божої Матері.

“Радійте! Тому що Я з вами у всі дні”, – промовила Богородиця, з’явившись апостолам після Своєї смерті. “Пресвята Богородиця, допомагай нам!”, – від імені всього людства вигукнули апостоли, побачивши Ту, Яка перемогла смерть душевну, і Яку не посміла утримати смерть тілесна.

Все життя Божої Матері, Її славне успіння – це, ніби, поступове розкриття таїни любові Божої до миру і людини. Вона має всю славу, якої тільки може досягнути створіння Боже, тому що Вона Мати Царя Слави. Доступна лише небагатьом за Свого земного життя, після Свого Успіння вона стала доступною для кожного. Всі ми православні стали Її синами і доньками, всі отримали можливість користуватися Її материнським піклуванням.

Тому свято Успіння – воскресіння Божої Матері, називають другою Пасхою; невимовне, небесної краси богослужіння дає віруючим відчуття дотику до небесної обителі, в якій перебуває Богородиця. “Преукрашенная Божественною славою, священная и славная Дево, память Твоя вся собра к веселию верныя…», – не для скорботи та плачу, а для духовної радості скликає в цей день словами піснеспівів вірних чад своїх Свята Православна Церква.

Церква Успіння Богородиці в Гефсіманії
Церква Успіння Пресвятої Богородиці в Гефсиманії
Сходи, вигляд від входу до храму
Сходи, вигляд від входу до храму
Гробниця Богородиці
Гробниця Богородиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *