Свято Успіння Божої Матері

15/28 серпня Православна Церква відзначає Успіння Пречистої нашої Богродиці та Пріснодіви Марії. Ікона свята показує нам апостолів, які скорботно схилилися над тілом почилої Богородиці. А у верхній частині ікони ми бачимо розкрите небо, Христос тримає в обіймах душу Своєї Матері. Вона завернута у тканину, що символізує собою одночасно і погребальний покров, і пелени немовляти. Господь тримає Її пречисту душу немовляти, як Вона колись тримала Богодитя Христа. Як Він народився на землі, щоб спасти кожного з нас, так Вона народжується на небі, щоб стати нашою заступницею та хранителькою. Отже ми святкуємо не смерть, а народження – перехід Пречистої Богородиці до Небесної Обителі.

Успіння Пресвятої Богородиці – останній із дванадцяти великих свят церковного року, а першим є Її Різдво. Кожен із нас проходить свій життєвий шлях від різдва до смерті, але чим він завершиться для нас: народженням нашої душі для Царства Небесного, де невимовна радість зі святими, ангелами, з Царицею Небесною та Самим Господом Іісусом Христом, чи вічними муками, пітьмою, плачем і скреготом “зубовним”.

На прикладі Божої Матері Церква навчає, що тілесна смерть – це не знищення нашого буття, а тільки перехід від землі на небо, від тління до вічності. Своєю Богородичною Пасхою Божа Матір втішає нас, говорячи, щоб ми не боялися ніяких випробувань, що перемога над смертю звершується тільки хрестом і вона вчить нас вірності хресту Христовому серед нинішніх життєвих випробувань. Надихаймося ж усі Її любов’ю, смиренням, великими милостями, чудесами та пам’ятаймо Її обітницю: “Радійте! Я з вами – повсякчас”.

Чудо, що відбувається на свято Успіння Божої Матері

Острів Кефалон. Греція

Щорічно на свято Успіння Божої Матері на острові Кефалон (Греція) відбувається чудо. В день Благовіщення Пресвятої Богородиці кефалоняни приносять до храму білі лілеї – символ чистоти Божої Матері. Ці квіти кладуть до кіоту ікони Божої Матері “Панагія-Кріні”, де і залишаються без води до свята Успіння Богородиці.

І ось тут відбувається чудо: на сухих, заскорублих від спеки стеблах лілей розпускаються ніжно-білі квіти – і це через п’ять місяців після того, як вони були зрізані!

На свято Успіння Божої Матері після Літургії в церкві служиться молебень, квіти освячуються та роздаються православним вірянам, які прийшли в цей день у храм.

Ці сухі стебла лілей подібні до наших душ, що висохли від безвір’я та сумнівів. Білосніжна квітка ніби нагадує нам, що для Бога немає нічого неможливого і що наша душа, заскорузла в гріхах, також може розквітнути та осяятися благодаттю Божою.

Подібні чудеса зафіксовані й у нас, в Україні: в селі Кулевча Одеської області, в кіотах Казанської та Касперовській іконах Божої Матері.

У 2006 році таке ж чудо було зафіксоване у Києво-Печерській лаврі (храм на честь Усіх Преподобних Печерських, у кіоті ікони свята Успіння Богородиці), в місті Мукачево – в церкві на честь ікони “Всіх скорботних радість”.

Це диво відбувається у православних храмах в кіотах святих ікон, а сам феномен з точки зору науки пояснення не має.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *