Свято преподобного Феодора Острозького – день тезоіменитства нашого Архіпастиря

24 серпня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського, молитовно вшановуючи день пам’яті преподобного Феодора Острозького, віряни вітали свого Архіпастиря – митрополита Кам’янець-Подільського та Городоцького Феодора з днем тезоіменитства.

Помолитися та привітати митрополита Феодора з днем його Небесного покровителя приїхали митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, гості-священники з різних приходів і віряни.

Урочисте Богослужіння розпочалося зі святкової всеношної, кульмінацією його стала святкова Божественна літургія наступного дня.

Іменинника й гостей-архієреїв зустрічали квітами та вітальними віршами вихованці Воскресної школи, що діє при кафедральному соборі, та представники Хмельницького православного братства.

Слово “На зустріч Архієрея” промовив настоятель церкви на честь Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Олексій Миханчук.

Під час Літургії підносилася посилена молитва за єдність православних християн і мир в Україні.

Наприкінці Богослужіння митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент звернувся зі словом проповіді до присутніх богомольців, в якому розповів про преподобного Феодора, князя Острозького, та його духовний вибір: заміну роскошів та влади на послух, постійну молитву, злиденність і прислуговування братії. Проповідник провів паралель із сьогоденним розумінням щастя та вказав на приорітети, що має встановити для себе сучасний християнин.

Після Чину славлення преподобного Феодора – угодника Києво-Печерської лаври – від імені архієреїв іменинника привітав  митрополит Тернопільський та Кременецький Сергій. Також з вітальним словом від імені духовенства та всіх вірян на адресу митрополита Феодора звернувся секретар Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ протоієрей Олексій Миханчук. Він поздоровив Архіпастиря з днем його Небесного покровителя та побажав міцного здоров’я й Божої допомоги для звершення апостольського архіпастирського служіння.

До привітань долучилися клірики єпархії, хори кафедрального собору та усі, хто прийшов у цей день, щоб розділити радість святкового Богослужіння й поздоровити з днем тезоіменитства дорогого Архіпастиря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *