Свято Преображення у кафедральному соборі

6/19 серпня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулося урочисте Богослужіння на честь Преображення Господнього – великого церковного свята, що називають ще святом Світла, що належить таїнству “восьмого дня”, тобто майбутнього віку, який настане після закінчення цього світу, створеного за шість днів.

Святкове Богослужіння очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Йому співслужили клірики собору та гості-священики з інших єпархій. Під час всеношної та Божественної літургії молилося багато людей – до загальної святкової молитви прихожан долучилися паломники, які йдуть до Почаївської Лаври.

З вітальним словом На зустріч Архієрея звернувся клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк.

Після читання святкового уривку Євангелія митрополит Феодор звернувся до пастви зі словом проповіді. Свято Преображення Архіпастир назвав великим і глибоким за своїм змістом. У проповіді він розтлумачив присутнім, чому Преображення, яке відбулося за 40 днів до голгофських страждань, ми святкуємо зараз, вкінці серпня. “Щоб не порушувалося покаянне налаштування днів Великого посту та більш радісно й глибоко осмислилася подія Преображення, Церква святкує цей день за 40 днів до свята Хрестовоздвиження, яке ще називають другою Великою П’ятницею, – пояснив Архієрей, – тобто Церква встановила так, що і богословський зміст не втрачається, і саме свято набуває більшого осмислення та торжества”. “Преображення – це сутність нашого спасіння, воно показує усім, яка слава чекає віруючих у Господа Спасителя, – продовжував Митрополит. – І цей стан у часи після Різдва Христового пережили люди-подвижники, які боролися з гріхом, які присвятили все своє життя створенню у собі нової людини. Вони довели, що преображення – це боротьба з гріхом та подолання його, що наше тіло може стати причасним Божеству, а не тільки душа і, що це і є нормальний стан спасенної людини. Тому це свято спонукає нас до преображення нашого єства: преобразити розум , тобто очистити його від суєтних і непотрібних думок, волю – підпорядкувати свої бажання Волі Божій, почуття – дію своїх інстинктів замінити духовними відчуттями. І тоді подвиг життя кожного християнина закінчиться прославленням – славним преображенням для Царства Небесного”.

“У нас за Богослужінням моляться православні люди не тільки з різних регіонів України, але й з інших країн і це говорить про те, що Свята Православна Церква має все для спасіння людини. Церква завжди молиться за мир, добробут і злагоду у нашому суспільстві, а це досягається тільки через каяття та очищення душі кожної людини”, – завершив свою проповідь митрополит Феодор.

Після Причастя, під час якого причасниками стало більше тисячі двохсот людей, був відслужений молебень на освячення нового врожаю плодів: винограду, яблук та ін.

Прочанам, які вирушають цього дня до Почаївської Лаври, був запропонований благодійний обід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *