Свято Покрови Пресвятої Богородиці

1/14 жовтня, Православна Церква урочисто відзначає свято Покрови Божої Матері.

Згідно Передання, Богородиця з’явилася віруючим, які молилися про порятунок від ворогів, у Влахернському храмі в Константинополі. Сталося це в 910 році. Божа Матір розпростерла Свій омофор (покривало для голови) над людьми,  і це чудо стало знаком Її заступництва. У свята немає аналогів у інших гілках християнства.

Тропар свята Покрови Пресвятої Богородиці

глас 4

Днесь, благовернии людие, светло празднуем, осеняеми Твоим, Богомати, пришествием, и к Твоему взирающе пречистому образу, умильно глаголем: покрый нас честным Твоим Покровом и избави нас от всякаго зла, молящи Сына Твоего, Христа Бога нашего, спасти души наша.

Переклад:

В цей день ми, православні люди, урочисто святкуємо, благословляємі Твоїм, Богомати, пришестям, і, дивлячись на Твій пречистий образ, з розчуленням взиваємо: «Покрий нас святим Твоїм покровом і позбав нас від усякого зла, благаючи Сина Твого, Христа Бога нашого, про спасіння душ наших».

Кондак свята Покрови Пресвятої Богородиці

глас 3

Дева днесь предстоит в церкви и с лики святых невидимо за ны молится Богу, Ангели со архиереи покланяются, апостоли же со пророки ликовствуют: нас бо ради молит Богородица Превечнаго Бога.

Переклад:

Нині Діва стоїть в храмі із сонмами святих невидимо молиться за нас Богу. Ангели з архієреями вклоняються, апостоли з пророками тріумфують: бо за нас молить Богородиця Предвічного Бога.

Величання свята Покрови Пресвятої Богородиці

Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтем Покров Твой честный, Тя бо виде святый Андрей на воздусе, за ны Христу молящуюся.

Переклад:

Величаємо Тебе, Пресвята Діво, і шануємо Покров Твій святий, бо Тебе бачив святий Андрій у повітрі, коли Ти молилися за нас Христу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *