Свято Покрови Пресвятої Богородиці в кафедральному соборі

1/14 жовтня в кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського православна спільнота молитовно вшанувала велике неперехідне свято Покрови Пресвятої Богородиці.

За традицією нашої Церкви це свято відзначається 1/14 жовтня, а у грецькому Православ’ї воно святкується 1 и 28 жовтня за новим стилем, за виключенням тієї частини (Єрусалимська Православна Церква, Афон, старостильники), що  як і раніше використовують у Богослужінні старий стиль.

В основу свята покладено передання про з’явлення у константинопольському Влахернському Храмі, де зберігалася риза Божої Матері, заради Христа юродивому Андрію та блаженному Єпіфанію Пресвятої Богордиці.

У співслужінні кліриків кафедрального собору всеношне Богослужіння очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор.

Святкову Божественну літургію очолив клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк.

Під час Богослужіння підносилися молитви за Святу Церкву, країну та всіх  нужденних і стражденних.

Протоієрей Андрій, звертаючись із проповіддю до вірян, звернув увагу присутніх на те, як потрібно відзначати свято, та які потрібні передумови для того, щоб у душі християнина були радість, світло та спокій.

Після завершення Божественної літургії ключар кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько очолив молебний акафістний спів Покрову Божої Матері.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *