Свято Покрова Божої Матері у кафедральному соборі

1/14 жовтня, в день свята Покрова Божої Матері, в кафедральному соборі при великому зібранні народу відбулася Божественна літургія.

Хоча Богослужбові особливості цього свята багато в чому збігаються з Богородичними двунадесятими святами, але Покров Божої Матері не є одним із цих свят, проте вшановується як велике церковне свято. Численність вірян у храмі в цей день говорить про те, що наш народ любить Божу Матір і завжди сподівається на Її заступництво та допомогу.

Святкову Божественну літургію очолив клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк. Йому співслужили: гість із Америки – протоієрей Ігор Тарасов, настоятель православної церкви міста Нью-Йорка, та клірик кафедрального собору ієрей Феодор Кулініч.

Зі словом проповіді до вірян звернувся протоієрей Андрій Сосюк. Він привітав всіх із сугубим торжеством: воскресним днем і святом Покрова Божої Матері. Священик звернув увагу присутніх на слова Євангельського читання цього дня. Зокрема він торкнувся теми милосердя та правильного розуміння того, що вимагає від нас православна віра. “Милосердя – один із проявів нашої віри, основою якої є любов, – розповідав священик. – Любов має багато проявів. Якщо людина терпить, прощає, відчуває чужий біль, співстраждає ближньому – її серце пом’якшується і приходить благодать Божа. Благодать приходить тільки тоді, коли ми з любов’ю ставимося до людей, навіть до тих, які бажають нам зла. Ця заповідь про любов до ворогів стала каменем спотикання як для людей часів Христа, так і для сучасників. “Благословляйте тих, хто проклинає вас, любіть ворогів ваших; підстав другу щоку, якщо тебе вдарили по одній” – виконання цих заповідей вчить нас милосердю, через вияв якого ми отримуємо благодать. Протоієрей Андрій коротко пригадав історію свята Покрова Божої Матері та побажав усім, щоб, як і у ті давні часи, коли Божа Матір врятувала Константинополь, так і зараз й нам звертатися з молитвами до Неї, щоб Вона оберігала нашу землю, народ, Церкву від усякого лиха.

Велика кількість причасників та святковий молебень до Божої Матері укріпили дух та звеселили душі богомольців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *