Свято Первоверховних апостолів Петра та Павла

29/12 липня Православна Церква відзначає пам’ять первоверховних апостолів Петра та Павла; цього дня також вшановується пам’ять нашого сучасника,  грецького подвижника – преподобного Паїсія Святогорця.

Під час Богослужіння митрополит Феодор у святковій проповіді розглянув історію життя двох первоверховних апостолів: Петра й Павла.  Він розповів про два шляхи, якими апостоли прийшли до  віри: шлях довірливої простоти – апостола Петра та шлях апостола Павла – від великої вченості до пізнання Смиренного Бога. Також Архіпастир зауважив, щоб ми не думали, що людина, яка знаходиться під покровительством Божим, повинна мати безскорботне життя: ніяких скорбот, випробувань, неприємностей, хвороб. “Життя святих людей, зокрема, святих апостолів Петра та Павла, – зазначив Архієрей, – доводить, що через випробування люди очищаються, стають більш досконалими, міцнішають вірою, наближаються до Бога та отримують милість”.

Митрополит Феодор також звернув увагу присутніх на той факт, що обом апостолам Господь попустив падіння для того, щоб вони пізнали свою людську неміч. Апостол Петро зрозумів, що його добродіяння нічого не варті без Божої допомоги, що любити, бути вірним Христу він міг тільки завдяки Божій допомозі, завдяки смиренню, якому навчало його Провидіння. І чим більше отримує благ людина, тим більше повинна вона смирятися, щоб не впасти у безодню гордості й не втратити благодать і не загинути, інакше її буде смиряти Господь. Тому й апостолу Павлу на його прохання про зцілення Господь відповів: “Достатньо тобі Моєї благодаті, сила Божа звершується в немочі”. Відповідно,  й ми – продовжував Архіпастир, – повинні вчитися смирятися, бо успіх духовного життя залежить від смирення. Якщо людина хоче звільнитися від якихось недоліків, їй необхідно смиритися, а не виправдовуватися перед Богом, людьми, собою. Якщо людина хоче вдосконалення свого духовного життя вона повинна вчитися терпіти свої слабкості, інших людей. Бо навіть, якщо людина буде творити великі милостині, суворо постити та ін., але без смирення – вона нічого не отримає від Господа. А всі наші життєві негаразди, падіння пов’язані з гордістю, самолюбством, марнослав’ям, самовпевненістю. Тому, якщо хочемо мати менше проблем, скорбот, легше їх переживати, будемо смирятися з Божою допомогою, Який сказав: “Навчіться від мене, бо Я лагідний і смиренний серцем, і знайдете спокій душам вашим”(Мф. 11:29). Отже, життя та подвиги апостолів Петра й Павла нехай надихають нас навчатися їхньому смиренню, простоті, ревній вірі, любові до Господа”, – завершив проповідь Архіпастир.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *