Свято перенесення мощей святого благовірного князя Олександра Невського

12 вересня Православна Церква святкує день перенесення мощей святого благовірного князя Олександра Невського з міста Володимира до Санкт-Петербургу в 1724 році.

У 1723 році, після переможного завершення Північної війни проти Швеції, на честь Ніштадського миру 1721 року, імператор Петро І наказав урочисто перенести тіло уславленого князя Русі з древнього міста Володимира до нової столиці держави на берегах Неви. Петро І завчасно попіклувався і вказав нове місце для будівництва монастиря, воно називалося “Вікторія”, там він вказав будувати монастир в ім’я Святої Трійці та Святого Олександра Невського.

Ікона святого князя Олександра Невського
Ікона святого князя Олександра Невського

1723 року 29 травня, під час відвідин государем нової обителі, відбулось Височайше звеління: «Обретающиеся во Владимирском Рождественне монастыре мощи святого благоверного великаго князя Александра Невскаго перенести в Александровский монастырь». Близько трьох сторіч покоїлась святиня в Володимирі і 11 серпня після урочистої літургії та молебню хресним ходом через міста і села великою кількістю прочан з великим торжеством святиня була доставлена в Петербург. Перенесення мощей було останнім благодіянням Петра своєму місту. І, як казав духовний оратор того часу: “Цим перенесенням імператор залишив столиці ніби заповіт: сприймаючи все добре в інших народів, не нехтувати тим, що є священного і достохвального у своїй вітчизні, кажучи, що Свята Русь має свої доблесті, кращих за які нічого не знайдеш ніде, якщо в інших країнах привабливим та достойним наслідування є те, що стосується життя зовнішнього, то в своїй рідній стороні у нас достойні наслідування приклади налаштування життя внутрішнього, образи благочестя, святості, які, звичайно, й потрібно вивчати перш за все й більш за все”.

Рака з мощами святого князя Олександра Невського
Рака з мощами святого князя Олександра Невського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *