Свято перенесення мощей святого благовірного князя Олександра Невського

12 серпня – святкова дата в історії кафедрального собору міста Кам’янця-Подільського. Саме в цей день, в день свята перенесення мощей святого благовірного князя Олександра Невського, православні віряни молитовно відзначили сьому річницю освячення собору та одне зі свят, що вшановує небесного покровителя нашого міста – святого благовірного князя Олександра Невського.

Священики собору та міста, прихожани та гості прийшли молитовно вклонитися великому поборнику Православ’я – святому Олександру Невському. В цей день відбулась святкова Божественна літургія, її очолив благочинний Кам’янець-Подільського району, настоятель храму на честь Покрова Божої Матері протоієрей Віктор Гаджула. Під час Літургії з проповіддю до вірян звернувся настоятель храму на честь преподобного Іова Почаївського протоієрей Олександр Дудар. Зокрема він розповів про те, що князь Олександр був із роду святого князя Володимира, його батьком був благочестивий князь Ярослав, який зумів так виховати свого сина, що спокуси високого становища князювання не зашкодили благочестю останнього. Князь Олександр не тільки зберіг запоруку віри, дану йому від батьків, але й примножив і цим допоміг не тільки собі та своєму роду, але й всьому руському народові. Проповідник нагадав основні віхи життя князя Олександра та його непохитну віру в Божу допомогу в будь-яких складних обставинах. “Святий князь Олександр Невський був мудрим, далекоглядним та благочестивим правителем, – розповідав протоієрей Олександр, – він захищав не тільки землі свого народу, а й насамперед – його віру. Підкорившись монголо-татарському хану, князь Олександр врятував свій народ від західних єретиків, які бажали не тільки підкорити наш народ, але й насадити свою віру. Тому саме завдяки святому благовірному князю ми зараз можемо бути чадами Святої Православної Церкви. Віра – це найсокровенніше, що є в народі, це основа його буття, і якщо вона руйнується, тоді все летить шкереберть». Протоієрей Олександр звернув увагу присутніх на праведну кончину благочестивого правителя: перед смертю князь Олександр прийняв монашеський постриг, що виявило нам його приорітети, мету всього його життя. Прийнявши титул князя, він показав своїм життям послух батькові, послух народові, а прийняття монашества стало вінцем його любові до ближнього, до Бога. Тому, – продовжував проповідник, – якщо ми не можемо творити подвигів, то ми повинні хоча б зберегти у чистоті свою віру для того, щоб передати її неушкодженою своїм нащадкам. Ми повинні покладатися не тільки на свій розум, розсуд, а й в усіх справах звертатися до Бога, як це робив святий благовірний князь Олександр – жити чисто, бути сповідниками істинної віри та ніколи не відступати від Христа.

Після завершення Божественної літургії та молебню-славлення святого благовірного князя Олександра Невського всіх богомольців привітав зі святом протоієрей Віктор Гаджула.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *