Свято на честь Іверської ікони Божої Матері

10.04.2018 р. На другий день Пасхи Свята Православна Церква відзначає свято Іверської ікони Божої Матері. У кафедральному соборі міста відбулись святкові Богослужіння на честь шанованої Іверської ікони Божої Матері, що була написана та доставлена зі Святої Гори Афон. Її ім’ям названий один із приділів собору.

Богослужіння розпочались увечері святковою всеношною, під час якої за церковною традицією митрополит Феодор нагородив достойних священнослужителів черговими церковними нагородами, серед них клірика кафедрального собору диякона Андрія Зощука – подвійним орарем.

У самий день свята відбулось дві Божественні літургії: перша – о 6:00 і друга, архієрейським чином – о 9:00.

Першу святкову Божественну літургію очолив клірик кафедрального собору потоієрей Андрій Сосюк. Пастир привітав усіх богомольців зі світлим святом Пасхи Христової, а також зі святом шанованого Іверського образу Божої Матері. Він нагадав усім присутнім вірянам про те, що ця ікона є великою святинею не тільки для нашого собору та міста, а й для всієї нашої єпархії. Отець протоієрей звернув увагу присутніх, що все в появі Іверської ікони Божої Матері є дивом, і все це має постійно нагадувати нам про чудесне збереження Нею роду людського.

Іверська ікона Божої Матері – пряме свідчення того, що Богородиця взяла під своє святе заступництво весь рід людський. З’явившись чудесним чином на Афоні, вона стала для всіх православних Заступницею та Хранителькою.

Друге святкове Богослужіння розпочалось із зустрічі Архіпастиря, Митрополита Кам’янець-Подільського і Городоцького Феодора. У своєму Вітальному слові на зустріч Архієрея ключар кафедрального собору протоірей Тарасій Забудько привітав усіх зі святом Воскресіння Христового, згадавши, що Матір Божа, Якій першій після свого воскресіння з’явився Син Її Господь наш Іісус Христос, отримала невимовну радість від переживання цієї події. Ця радість в подальшому змінила апостолів й увесь світ. Отець протоієрей попросив архієрейських молитв, щоб ця радість преображала і змінювала усіх нас, щоб і ми змогли достойно свідчити своїм життям про славне Христове воскресіння.

Під час Літугії до дня Пасхи Митрополит Феодор нагородив присутніх священнослужителів черговими церковними нагородами. Секретар Кам’янець-Подільської єпархії протоієрей Олексій Миханчук, а також благочинні єпархії:  протоієрей Олексій Добош, протоієрей Віктор Гаджула, протоієрей Петро Зощук, протоієрей Николай Божумінський, протоієрей Леонтій Лігоцький удостоїлися нагороди служити Літургію з відкритими Царськими вратами до Херувимської.

Гість свята, протоієрей Василій Головатий, настоятель храму на честь Успіння Божої Матері, що в селі Слобідка Рихтецька, звернувся до вірян зі словом проповіді.

Він нагадав усім присутнім історію воскресіння Господа Іісуса Христа та момент з’явлення Його Луці та Клеопі, які йшли у Еммаус. Отець протоієрей зазначив, що всі ми є подорожніми в цьому світі. Всі ми несемо свої скорботи, біди, печалі, але всі ми повинні пам’ятати, що дорогою нашого життя з нами поруч завжди йде Господь Іісус Христос, Який чує всі наші слова та думки. І блаженною є та людина, яка впустить Господа у своє серце, і Господь прийде до неї і вечерю сотворить і пізнає вона, що воістину Воскрес Христос.

Після Богослужіння митрополит Феодор нагородив Ювілейними медалями за особливий внесок у справи Церкви сумлінних священників та вірян, серед них були: протоієрей Олексій Миханчук, протоієрей Віктор Гаджула, ієрей Олексій Зощук, ієрей Вадим Гаджаман, регент архієрейського хору Валентина Володимирівна Дерикоз, регент юнацького хору Ярослава Павлівна Сомик та ін.

Після нагородження митрополит Феодор відмітив, що ці нагороди повинні нагадувати нам про звернення нашої уваги на отримання нагород нетлінних у Царстві Небесному, про те, що нас чекає Пасха вічна, небесна. “Нехай Божа Матір втішить всіх нас і укріпить, не залишить всіх нас Своєю милістю, адже Вона має змогу спасати грішників навіть з глибин пекла”, – зауважив наостанок Архіпастир.

Наприкінці Богослужіння відбувся традиційний пасхальний хресний хід з читанням чотирьох пасхальних євангельських уривків і окропленням присутніх святою водою.

Піснеспівами біля шанованої Іверської ікони Божої Матері та молитвою до Неї завершився цей святковий пасхальний день. Після Богослужіння численні гості собору та прихожани мали змогу взяти благословення у Архіпастиря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *