Свято на честь Іверської ікони Божої Матері

6 листопада – знаменна дата в історії Кам’янець-Подільського кафедрального собору на честь святого благовірного князя Олександра Невського. Подвійне свято зібрало богомольців та священників із різних приходів єпархії.

Прихожани та гості свята прийшли молитовно відсвяткувати день перенесення Іверської ікони Божої Матері, списку з чудотворної афонської  “Вратарниці”, зі Святої Гори Афон у богоспасаєме місто Кам’янець-Подільський та  річницю освячення  престолу в Іверському боковому вівтарі кафедрального собору.

Святкову всеношну в співслужінні священників міста очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор.

У день самого свята в кафедральному соборі відбулися дві Божественні літургії. Перша –  ранішня. Її очолив клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк.

Друга – пізня Літургія розпочалася святковою зустріччю Архієрея. Вітальним словом  митрополита Феодора зустрів ключар кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько. Він привітав усіх зі святом і звернув увагу присутніх на духовний зв’язок нашої єпархії зі Святою Горою Афон не тільки чрез шановану Іверську ікону, але й через молитви великої кількості, чи не найбільшої серед усіх єпархій дореволюційної Росії, монахів-подвижників, наших земляків, які подвизалися в монастирях Святої Афонської Гори.

Зі словом святкової проповіді до вірян звернувся клірик церкви на честь Різдва Пресвятої Богородиці ієрей Олександр Окружко.

Після завершення святкової Божественної літургії відбувся соборний молебень біля кафедральної Іверської ікони Богородиці.

Наприкінці Богослужіння прозвучав урочистий спів “Многая літа” та Архіпастир благословив усіх присутніх богомольців. Митрополит Феодор привітав усіх з подвійним святом: 14-ою річницею принесення списку Іверської чудотворної ікони зі Святої Гори Афон і 7-ою річницею освячення Іверського преділу кафедрального собору. Після святкових вітань  Архієрей нагадав присутнім про велику кількість чудотворних ікон, у тому числі “Іверську” та “Всіх скорботних Радість”, пам’ять яких вшановується цього дня і, через які Матір Божа являє милість Свою та Сина Божого серед людей на землі. Архіпастир розповів присутнім, як християни повинні ставитися до святині, зокрема до святих ікон, та яким чином ми можемо отримати  Божу милість і благодать. Він розповів вірянам про смирення преподобного Шио Мгвімського – грузинського святого, який, взявши три камінчики з передмістя Єрусалиму, після довгої виснажливої подорожі на Святу Землю повернувся назад і за розуміння свого недостоїнства отримав від Бога велику благодать.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *