Свято апостола Луки – Актовий день Кам’янець-Подільської іконописної школи

31 жовтня, в день пам’яті апостола та євангеліста Луки, який є покровителем іконописців, Кам’янець-Подільська іконописна школа відзначила свій Актовий день.

Святкову всеношну та Божественну літургію очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, йому співслужили клірики кафедрального собору та вчителі іконописної школи у священному сані.  Святковим співом прикрасив Богослужіння хор учнів іконописної школи, регентом та творцем якого є регент Георгіївського собору міста, чтець Олександр Андруховський.

Зі словом проповіді до присутніх звернувся настоятель храму на честь Різдва Господа Іісуса Христа викладач іконописної школи протоієрей Володимир Лисевич. Священник розповів богомольцям про першого іконописця – апостола та євангеліста Луку й побажав усім присутнім бути іконописцями своїх душ – віднайти й очистити у собі образ Божий, який дарував кожному Господь.

Після Божественної літургії та святкового молебню до апостола та євангеліста Луки відбулося урочисте вручення дипломів випускникам-іконописцям. Митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор вручив дипломи випускникам: Жураковській Олені, Бацман Анастасії, Шидловській Катерині, Бойчуку Ростиславу, Гаврильчику Олександру.

У  вітальному слові митрополит Феодор звернув увагу присутніх на те, що першим іконописцем був Сам Господь, Який створив людину за образом та подобою Своєю. Архіпастир вказав вірянам на ікону свята, яку написала випускниця нашої іконописної школи, й побажав випускникам не полишати справи іконопису, а вдосконалюватися духовно та в іконописній майстерності й наполегливо працювати.

Архіпастир привітав директора школи – ієрея кафедрального собору Вадима Гаджамана, священників, вчителів, учнів із цим урочистим для них днем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *