Вшанування пам’яті святого апостола євангеліста Луки – небесного покровителя Кам’янець-Подільської іконописної школи

31 жовтня Православна Церква вшановує пам’ять одного із святих учнів Христових – апостола і євангеліста Луки, як свідчить Священне Передання, він був не лише вченим істориком та вмілим лікарем, але і першим іконописцем, який зобразив на дошці Богородицю з Богомладенцем Іісусом.

Свято апостола Луки є особливим для Кам’янець-Подільської іконописної школи, яка називається на честь цього Божого угодника.

Щороку в цей день всі викладачі і вихованці духовної школи збираються в кафедральному соборі на святкове богослужіння, щоб молитовно прославити свого небесного покровителя і причаститися Святих Христових Таїн. За традицією, для молитовного вшанування вірними під час всеношної, на полієлеї, на центр храму священики виносять кивот із частицею святих мощей апостола Луки.

З благословення правлячого архієрея, митрополита Феодора, святкове Богослужіння в цьому році очолив ключар кафедрального собору – протоієрей Тарасій Забудько, йому співслужили завідувач іконописної школи – священик Вадим Гаджаман та інші викладачі школи. Після закінчення Літургії було звершено молебень із молитовним вшануванням святого апостола Луки. Після Богослужіння отець Тарасій привітав усіх зі святом апостола та євангеліста Луки, порівнявши Актовий день – це свято для іконописців школи з екзаменом, звітом про те, якого рівня досягнуто, що корисного зроблено. Також він побажав усім плідної праці, не зупинятися на досягнутому, наполегливості, терпіння і мудрості тим, хто навчає і тим, хто вчиться. У своєму слові протоієрей Тарасій висловив сподівання, що і викладачі, і вихованці сповна використають ту можливість, що дав їм Господь для реалізації своїх талантів.

За традицією усі викладачі та вихованці сфотографувались на загальне пам’ятне фото.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *