Святкування Стрітення Господа нашого Іісуса Христа

15.02.2018 року у кафедральному соборі святого благовірного князя Олександра Невського відбулось святкування Стрітення Господнього.

Перед святковою Літургією відбувся святковий молебень з благочестивим звичаєм освячення свічок, його звершив клірик кафедрального собору проієрей Андрій Сосюк.

Святкову Божественну літургію очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Його Високопреосвященству співслужили всі клірики кафедрального собору; за Богослужінням молилися прихожани храму та усі бажаючі вшанувати це двунадесяте свято. У своєму слові “На зустріч Архієрея” ключар собору протоієрей Тарасій Забудько привітав усіх з великим святом, наголосивши, що воно є прообразом зустрічі Старого Заповіту з Новим, людства з Богом, і попросив у Архіпастиря святих молитв, щоб усім нам ще в цьому житті зустрітися з Христом, щоб бути з Ним і у Царстві Небесному.

Під час Божественної літургії Архіпастир і усі присутні молилися за мир в Україні.

Після святкового євангельського читання митрополит Феодор звернувся до пастви зі словом проповіді, роз’яснивши зміст свята й прочитаного зачала. Він розповів про історію виведення євреїв із Єгипту та виникнення обряду посвячення дітей Богу. Архіпастир звернув увагу вірян на те, що цей обряд, правда з іншою історичною основою, зберігся у православ’ї й дотепер. Кожен християнин у день свого воцерковлення був принесений у храм. Кожна християнська мати колись свою дитину принесла і віддала Богу, і прийняла її знову від ікони Спасителя чи Божої Матері в знамення того, що вони будуть братами і сестрами Господу Іісусу Христу, будуть чадами Божими. Митрополит Феодор у своїй проповіді окремо зупинився на розгляді ще двох постатей – праведного Симеона та пророчиці Анни, зауваживши, що чистота їхнього життя і праведність дозволили їм у принесеному Богодитяті впізнати довгоочікуваного Спасителя світу. “Ми вдячні Богу за Його пришестя у світ, – продовжував Архієрей, – вдячні тим людям, які змогли стати свідками цієї події, що стала основою сьогоднішнього свята, та через своє бездоганне життя отримали довіру до свого свідчення”. На завершення Архіпастир побажав усім виправдати ввірений нам Господом дар життя і благодаті, зберегти заповіт з Богом, що ми укладаємо у таїнстві хрещення і зберігаємо через віру, щоб і ми могли сподобитися життя вічного у Царстві Небесному.

Після завершення Божественної літургії та Чину славлення митрополит Феодор розповів про час виникнення святкування цієї події у новозавітний період та ще раз привітав усіх зі святом Стрітення Господнього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *