Святкування собору вселенських учителів і Святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого

Пам’ять собору вселенських учителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого вшанували разом із усією Православною Церквою 12 лютого прихожани кафедрального собору на честь святого благовірного князя Олександра Невського. Започатковане ще в ХІ сторіччі, свято Трьох Святителів примирило та втішило прихильників кожного з цих святих. Василій Великий, Григорій Богослов й Іоанн Златоустий разом у видінні з’явилися митрополиту Євхаїтському й наказали припинити суперечки, тому що, за їх словами, “вони рівночесні перед Богом”.

В цей день православні прийшли молитвами й церковними піснеспівами прославити Господа та Трьох великих духовних пастирів і вчителів, яких Він дарував Своїй Церкві.

На чолі зі своїм архіпастирем – митрополитом Кам’янець-Подільським і Городоцьким Феодором під час святкового Богослужіння молилися прихожани й клірики кафедрального собору.

Про життя, духовні подвиги, богомудрі праці та вчення, що було спрямоване на збереження віри та християнського життя, розповів у святковій проповіді клірик кафедрального собору ієрей Вадим Гаджаман.

Після завершення Божественної літургії, під час Чину славлення, віряни молитовно просили Вселенських учителів духовного зміцнення та стояння в істинний вірі.

Насамкінець митрополит Феодор привітав усіх зі святом і звернув увагу присутніх на чесноти та Божественну мудрість святих, якими наділив їх Господь за велич духовного подвигу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *