Святкування неділі Святих Отців

31.12.2017 року у кафедральному соборі святого благовірного князя Олександра Невського відбулась святкова Літургія, присвячена неділі Святих Отців. Церква задовго до великого свята Різдва Христового готує своїх вірних чад постом та відповідними Богослужіннями.

Високопреосвященнійший митрополит Феодор, клірики і паства молились за укріплення всіх у вірі та християнських чеснотах, щоб чистим серцем зустріти свято Різдва. З проповіддю до пастви звернувся Високопреосвященнійший митрополит Феодор. В ній він пригадав свято попереднього тижня – неділю Святих Праотців і порівняв його зі святом Святих Отців, наголосивши, що Праотці – це всі благочестиві люди, які жили до Різдва Христового, а Святі Отці – це родичі по плоті Господа нашого Іісуса Христа. Пригадавши родовід Спасителя Архіпастир зазначив, що не випадково у Святе Євангеліє занесені саме ці імена, хоча не всі з них могли би бути взірцем для прийдешніх поколінь, але з ними пов’язані епохи, історія людства. Гріховність цих людей не принижує факту Боговтілення. Господь прийшов саме для того, щоб знищити людську ганьбу – гріх людства. Господь прийшов, щоб спасти світ, стати близьким, рідним усім людям, відкрити людям можливість початку нового життя. Архієрей порівняв викладення цього змісту у євангеліста Матфія та євангеліста Луки, зауваживши, що останній Євангеліст наголошує на тому факті, що Господь Іісус Христос прийшов спасти не окремий етнос, народну спільноту, а весь світ. Митрополит Феодор, розповідаючи про родовід Спасителя, роз’яснив чому у ньому згадуються саме чоловічі, а не жіночі імена. Він наголосив на тому, що Адам був родоначальником усього роду людського і спорідненість людей всього світу, таким чином, спостерігається ще на біологічному рівні, і кожна людина стає родичем по плоті самому Спасителю. Це і підтверджують святі апостоли Павел і Іаков, кажучи у своїх посланнях, що “Учитель Христос, всі ж ви – браття”(Іак. 3, 1; 1 Кор. 3, 4). Господь Спаситель також наголошує, що хто творить волю Його, той Мати і брат Йому (Мк. 3, 34). Господь створює нас гідними Йому у таїнстві Причастя. Визначає нашу гідність відповідно моральній чистоті нашого життя і дає нам стати причасниками вічного життя через духовні плоди і нашу віру.

Наші співвітчизники, наш народ прийняв Господа як Спасителя, тому бажаю всім бути прийнятими у Царство Небесне Господа Нашого Іісуса Христа, в життя вічне”, – завершив проповідь митрополит Феодор.

Після завершення Літургії усі мали можливість отримати благословення у Архіпастиря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *