Святкування Дня пам’яті святителя Григорія Богослова

7 лютого 2019 року на честь дня пам’яті святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського, та священномученика Володимира, митрополита Київського, в кафедральному соборі міста Кам’янця-Подільського відбулося святкове архієрейське Богослужіння. Цей день митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор разом із кліриками собору та вірянами відзначив Божественною літургією, а напередодні – святковою всеношною.

Після кончини святителя Василія Великого в 379 році боротьбу з аріанською єрессю очолив святитель Григорій Богослов, якому довелося в той час разом із аріанством також викорінювати єресь аполінаристів та інших єретиків. Своїми проповідями та бесідами святитель Григорій сприяв відродженню Православ’я в Царграді та за його межами. Його аскетичні подвиги, смирення, сумирність, богословські писання стали свідченням високого дару безпомилкового знання Божественних істин, за що святитель і був удостоєний Церквою звання “Богослов”. Про його життя та діяльність на благо Святої Церкви розповів прихожанам у святковій проповіді ключар кафедрального собору – протоієрей Тарасій Забудько.

Святкова Божественна літургія завершилася Чином славлення святителя Григорія Богослова. Наприкінці митрополит Феодор нагадав усім присутнім також про життя та подвиг сповідництва одного з перших священномучеників Руських – Володимира, митрополита Київського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *