Святкування 20-ї річниці з дня створення архієрейського дитячого хору

22 грудня, в день, коли Православна Церква відзначає свято Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці та пам’ять пророчиці Анни, архієрейський дитячо-юнацький хор молитовно відсвяткував 20-ту річницю свого служіння Богу та Церкві.

Великою втіхою для богомольців було чути спів цього хору на Богослужінні, яке очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор; йому співслужули протоієрей Андрій Сосюк – клірик кафедрального собору та протоієрей Олександр Рудий – клірик собору на честь святого великомученика Георгія – церкви, в якій започаткував своє існування дитячий хор.

Після закінчення Божественної літургії, привітавши всіх іменинниць та причасників, звернувши увагу батьків на потребу зростання в особистому благочесті та гідному вихованні дітей, Архієрей поздоровив незмінного регента дитячого хору Ярославу Павлівну Сомик та всіх хористів із ювілеєм. Зокрема він зауважив, що не всі, хто знають ноти та пройшли курс сольфеджіо, можуть співати в церковному хорі. Для цього потрібна віра та благочестя. “Від людей, які несуть непростий послух хориста, залежить дуже багато. Ці люди допомагають усім богомольцям краще осягнути Богослужіння. Недарма їхню працю називають “ангельською”, – наставляв Архіпастир. – В церкві, що є прообразом неба на землі, вони, як ангели, возвеличують та славословлять Творця. Вони стають учасниками Богослужіння й через це отримують освячення та благодать”. Митрополит Феодор розповів, що за період існування хору маленькі діти виросли, стали вчителями, медиками, юристами, іконописцями, іподияконами, священиками, деякі з дівчаток – жінками священиків, які часто несуть послух регентів або співають в приходських хорах на Богослужіннях. “На зміну першому хору, який вже називається юнацьким, прийшов новий дитячий хор, і ці діти вже беруть участь у Літургії та незабаром також опанують Богослужіння в цілому. Тому бажаю, щоб Господь давав вам сили, і ви були гідні звання християнина та прославлення Господа в храмі, сім’ї, суспільстві. Щоб ви були живим прикладом віри для освячення, умиротворення й принесення світла добра в цей світ”, – завершив своє вітання митрополит Феодор.

Після Богослужіння хористи сфотографувалися разом із Архієреєм; кожному був подарований диск із піснеспівами рідного хору.

Потім усі залишилися задля дружнього спілкування, адже деякі приїхали здалеку – з інших міст, щоб ще раз відчути себе в дружній сім’ї хористів. Саме так називають себе вони: “Це наша друга сім’я, а Ярослава Павлівна – наша друга мама, яка нас не тільки вчила церковному співу, а й згуртувала, виховувала, зміцнювала своєю любов’ю й терпінням”.

“Перша служба, в якій взяв участь наш хор, відбулася 20 грудня. Це була неділя, – згадувала постійний регент дитячого хору Ярослава Павлівна. – Вже зараз ми бачимо дію Промислу Божого, але на той час ми хотіли, щоб наш “дебют” збігся зі святом святителя Николая. Та не судилося. І лише тепер, коли ми святкуємо 20 грудня день покровителя нашої єпархії – святителя Амвросія Кам’янець-Подільського розуміємо, хто взяв нас під свою опіку”. Регент і хористи згадували загальні паломництва до Києво-Печерської, Почаївської лавр, монастирів Буковини, з якою любов’ю їх там приймали, перші враження від великих святинь. Жоден різдвяний концерт не проходив без участі дитячого архієрейського хору та його солістів, які стали окрасою цих заходів.

І ті, хто співає з дня створення хору й ті, хто приєдналися до нього пізніше, розповідали, що прийшли в хор за власним бажанням, в декого це було здійсненням їхньої потаємної мрії. “Хор визначив вектор нашого життя, навчив вірі, відповідальності, любові до храму та Богослужіння. А сумлінне ставлення додавало нам духовної радості й наснаги”, – таким є спільний висновок хористів. Відповідаючи на запитання, хористи-ювіляри разом із Ярославою Павлівною побажали новому дитячому хору міцної віри, здоров’я, благоговіння, страху Божого, терпіння, бути дружними й у всьому керуватися заповідями, які дав нам Господь.

Архівні фото архієрейського дитячого хору

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *