Святкове Богослужіння в неділю на честь святителя Григорія Палами

Свята Православна Церква другу неділю Великого Посту присвячує святителю Григорію Паламі – одному з найвідоміших ісіхастів усіх часів і народів, богослова нетварних енергій. В цей святий день уся церковна повнота торжественно звершила пам’ять цього святого Фессалонітського архієпископа – великого подвижника, захисника віри та благочестя від нападків папістів та інших єретиків, непохитного стовпа Православної Церкви.

Пам’ять святителя Григорія Палами, який захищав чистоту вчення Церкви, та при житті якого були скликані чотири собори, а п’ятий – після його смерті, що причислив подвижника до лику святих, святкувала Церква в другу великопосну неділю.

Божественну літургію очолив Високопреосвященніший Феодор, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький, йому співслужили клірики кафедрального собору.

Після Євангельського читання митрополит Феодор у своїй проповіді звернув увагу вірян на необхідність посту в житті кожного християнина та роз’яснив деякі важливі поняття на шляху духовного зростання.

Після завершення Божественної літургії Архіпастир привітав усіх зі святом – із днем пам’яті святителя Григорія Палами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *