Святкове Богослужіння в день Святої Трійці

Свято Трійці або П’ятидесятниця, або день Сходження Святого Духа – це назви одного й того ж двунадесятого свята, яке православні християни вшановують як день народження земної Церкви Христової.

16 червня 2019 року, в день Свята Трійці, Високопреосвященніший митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор звершив Божественну літургію та Велику вечірню в кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського.

Його Високопреосвященству співслужили священники кафедрального собору.

З вітальним словом на честь великого свята – дня народження Церкви Христової звернувся до Архіпастиря ключар кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько.

Після читання святкового Євангельського зачала митрополит Феодор звернувся зі словом проповіді до пастви.

Під час Богослужіння у храмі віряни мали змогу чути величний кондак свята (VII ст.), авторство якого належить Роману Сладкоспівцю, урочисті канони свята Трійці (VIII ст.), написані Іоанном Дамаскіним та Косьмою Маюмським, а також урочисту стихиру свята: «Царю Небесний» (IX–Х ст.), що настільки повно оспівує образ третьої іпостасі Святої Трійці – Святого Духа, Якого в Євангелії Сам Господь називає «Утішителем», що з XIV–XV ст.  вона входить до початку усіх чинопослідувань Православної Церкви. Поряд з усіма молитвами свята у храмі цього дня також підносилися молитви за мир та злагоду в Церкві та країні.

Після завершення Літургії митрополит Феодор освятив квіти та зілля, з якими богомольці прийшли до храму.

Зілля, зелене віття є символом зародження нового життя навесні, символом життєдайної сили Святого Духа, а також спогадом про Мамврійську діброву, де, як описує Старий Заповіт, з’явився патріарху Аврааму Триєдиний Бог.

Митрополит Феодор очолив Велику вечірню, під час якої було прочитано три особливі колінопреклонні молитви свт. Василія Великого (329-379 рр.), якими християни звертаються до Бога, у Святій Трійці Єдиному, Отцю, Сину і Святому Духу, щоб Господь не залишив своє творіння, не залишив нас без Своєї допомоги, благодаті, любові та піклування.

Наостанок Архіпастир привітав усіх присутніх з великим двунадесятим святом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *