Святкове Богослужіння в день пам’яті небесного покровителя Предстоятеля УПЦ

25 червня 2019 року, в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври тисячі вірян разом із духовенством молитовно відзначили день пам’яті небесного покровителя Блаженнішого Митрополита Онуфрія – Предстоятеля Української Православної Церкви. Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, в урочистостях з нагоди Дня тезоіменитства, 75-літнього ювілею, а також 5-річчя Предстоятельського служіння взяли участь представники 11 Помісних Православних Церков. Вони привітали Блаженнішого митрополита Онуфрія та передали йому від Предстоятелів своїх Церков вітальні адреси, високі церковні нагороди та пам’ятні подарунки.

Митрополит Карфагенський Мелетій, представник Олександрійської Православної Церкви, підкреслив, що присутність представників майже всіх Помісних Православних Церков означає не що інше, як підтримку канонічності УПЦ, проявом чого стане єднання всіх за Євхаристійною Чашею під час Божественної літургії. Водночас представник Кіпрської Православної Церкви – митрополит Тамасоський Ісаія підкреслив: «Наша присутність є свідченням єдності Православних Церков, і сьогодні ми тут, аби проявити особисту, а не теоретичну нашу любов, наше шанування Його Блаженству».

Святкову Божественну літургію в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого очолив Предстоятель Української Православної Церкви. Йому співслужили співслужили митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Сінгапурський і Південно-Східно-Азіатський Сергій (Руська Церква), митрополит  Карфагенський Мелетій (Александрійська Церква), митрополит Вострський Тимофій (Єрусалимська Церква), єпископ Моравічський Антоній (Сербська Церква), митрополит Ловчанський Гавриїл (Болгарська Церква), митрополит Тамасоський Ісаія (Кіпрська Церква), єпископ Гайновський Павел (Польська Церква), архієпископ Празький Михаїл (Православної Церква в Чеських землях і Словаччині), митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, митрополит Тульчинський і Брацлавський Іоанафан, митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Корсунський Антоній (Руська Церква), а також десятки священнослужителів УПЦ з усіх куточків України.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про життя свого небесного покровителя – преподобного Онуфрія Великого, а також пояснив духовне значення подвигу святих пустельножителів для світу.

Після завершення Божественної літургії Блаженнішому Митрополиту Онуфрію проспівали многоліття. З вітальним словом від Предстоятеля Руської Православної Церкви Святішого Патріарха Кирила до  Дня тезоіменитства Предстоятеля Української Православної Церкви зачитав митрополит Сінгапурський і Південно-Східно-Азіатський Сергій.

Від усієї повноти Української Православної Церкви вітання виголосив найстарший за хіротонією архієрей УПЦ митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Його Блаженство Священним Синодом УПЦ був нагороджений орденом святого апостола Андрія Первозванного.

Очікувана делегація від Грузинської Церкви в останній момент не змогла прибути через політичну ситуацію в країні.

Блаженніший Владика подякував усім архіпастирям, пастирям Помісних Церков та священнослужителям Української Православної Церкви за привітання.

Насамкінець Архіпастир приймав вітання від пастви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *