Святкове Богослужіння в день Хрещення Господнього – Богоявлення

19.01.2019 року знову весь православний світ святкує Євангельську подію, що сталася на Іордані – Хрещення Господа нашого Іісуса Христа, Який прийшов спасти всіх грішників від гріха, прокляття й смерті. Хрещення Господа Іісуса Христа тісно пов’язане з ділом спасіння людства. Христос приходить на Іордан, просить Хрещення, один серед усіх Безгрішний, щоб як Агнець Божий, Який взяв на Себе гріхи всього світу, омити в водах Іордану й нашу безмірну гріховність, очистити в Собі наші гріхи, а також освятити все водне єство та фактично наперед зобразити таємничо-благодатний спосіб відродження водою й Духом у таїнстві Хрещення, без якого за Його вченням, не можна ввійти в Царство Небесне (Мф. 28, 19-20).

Духовно усвідомлюючи всю глибину цієї події тисячі людей нашої єпархії віддали шану цьому великому святу.

У кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського духовне торжество розпочалося зі слів ключаря кафедрального собору протоієрея Тарасія Забудька, який привітав архіпастиря Кам’янець-Подільської єпархії – Високопреосвященішого Митрополита Феодора – очільника святкового Богослужіння й усіх присутніх.

Літургія святителя Іоанна Златоустого, антифони свята, читання святкового Євангельського уривку – все налаштовувало вірян на глибинне усвідомлення свята.

Після Євангельського читання митрополит Феодор звернувся зі словом проповіді до пастви.

Напередодні велика кількість прихожан, розуміючи велич свята, приступила до таїнства покаяння (сповіді), щоб достойно прийняти Небесні Дари Святого Причастя та приобщитися великої агіасми (хрещенської води).

Під час чину освячення води клір молився, щоб освятилися води і дарувалася їм благодать спасіння силою, дією та сходженням Святого Духа, щоб Господь дарував їй силу для зцілення душ і тілес, освячення та благословення.

Богоявленська вода – вода, освячена під час свята Хрещення, називається великою агіасмою та визнається великою святинею. Християни з давніх часів ставляться до цієї води з великим благоговінням. Її використовують для окропленя храмів, помешкань, для лікування душевних і тілесних недугів.

Зі співом тропаря свята священики окропили всіх, хто прийшов на освячення, та їхню воду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *