Святкове Богослужіння в день Благовіщення Пресвятої Богородиці

Свято Благовіщення – це свято невимовного богатства Божого милосердя, коли благодать Божа осінила людське єство в особі Пречистої Діви Марії, обожила його єднанням із ним і створила Божою Церквою. Уся Православна спільнота відзначала у цей день подію, що стала “главізною” спасіння падших людей, її загальнолюдське та вселенське значення.

Святкова Божественна Літургія у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського розпочалася урочистою зустріччю кліриками та прихожанами Архієрея. З вітальним словом до Архіпастиря звернувся ключар кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько.

Богослужіння свята Благовіщення, його тропарі, кондаки, стихири, канон, усі піснеспіви та іконографія пронизані тлумаченням причин загальнохристиянської радості цього дня; вони являють собою поширене та глибоке роз’яснення Євангельського читання (Лк. 1, 26-38) про подію благовіщення Архангела Гавриїла Діві Марії та Її смиренну відповідь, яка прихилила небеса та змінила все людство.

Протоієрей Тарасій Забудько, звертаючись зі словом проповіді до вірян, порівняв слова, дії, вчинки та їхні наслідки першої Єви в раю та другої Єви – Преблагословенної Діви Богородиці, зауваживши на смирення та розсудливість Пречистої Діви.

Після завершення Богослужіння митрополит Феодор привітав усіх присутніх з великим святом Благовіщення.

Усі бажаючі мали змогу отримати благословення в Архіпастиря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *