Святкове Богослужіння в день Благовіщення Пресвятої Богородиці

7.04.2018 р. у кафедральному соборі Високопреосвященнійший Митрополит Феодор у співслужінні кліриків собору здійснив святкову Літургію.

Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці цього року співпало із днем Великої суботи. В цей день Високопреосвященнійший Митрополит Феодор у своїй святковій проповіді відзначив важливість сьогоднішнього великого дня. Він зауважив, що ця субота – день особливого спокою. У день Великої п’ятниці Господь Іісус Христос сходить до пекла, щоб звільнити всіх в’язнів. Це зміг зробити тільки Боголюдина – Іісус Христос. Смиренно прийнявши людську плоть, Він сходить у пекло і владно руйнує його темниці та звільнює душі праведників.

“Ці святі великі дні тісно пов’язані зі святом Воскресіння”, – зазначив Архієрей. – Воскресіння – це наслідок того, що відбулося у Велику п’ятницю і суботу – це констатація факту. Якби Господь не постраждав на хресті, то і наше воскресіння було б неможливим.

Христос помер для того, щоб людська природа могла отримати безсмертя. Люди помирають для того, щоб воскреснути, тому що їм було зроблено щеплення безсмертя Господа. Воскреснуть усі, але одні – для вічного осудження, другі – для райського життя. Дуже важливо людині бути привитою Христу, щоб стати учасником першого воскресіння”.

Архіпастир зупинився на тлумаченні свята Благовіщення, розповів про його важливість для всього роду людського, тому що завдяки ньому стало можливим наше спасіння. Особливе піклування Пресвятої Діви про тих, хто Її любить і вшановує.

На завершення Архієрей побажав усім зміцнювати свою віру таїнствами, богоугодним життям. Щоб віра була не формальною, а реальною, дієвою.

Після завершення Божественної Літургії був проспіваний піснеспів “Благообразний Іосиф…” і освячені хлібці, що потім були роздані всім присутнім.

Після Богослужіння всі бажаючі отримали благословення Архіпастиря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *