Святкова Літургія у день пам’яті святителя Николая

19.12.2017 р. велика кількість людей прийшла молитовно вшанувати відомого святого, великого угодника Божого святителя Николая. У кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулась святкова Літургія. Віряни поєднали свої молитви з молитвами священнослужителів, Церква Земна молитовним подихом об’єдналася з Церквою Небесною.

З повчальним словом до пастви звернувся клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк. Пригадавши основні віхи життя святителя Николая, його подвиги та чесноти, отець протоієрей зупинився на тлумаченні слів тропаря Святому: “Правіло вєри і образ кротості, воздєражаніє учітєля яві тя стаду твоєму…” Священик звернув увагу присутніх на те, що святитель Николай – подібна нам людина, існування якої підтверджене історією, а не міфічний образ – “Санта Клаус”, яким його хоче бачити світ сьогодення. До казкового персонажу не звернешся з молитвою, залишившись наодинці зі своїми проблемами, в той час як реально існуючий святий – швидкий помічник у бідах і скорботах.

Отець Андрій сказав: “Для того, щоб передати нащадкам православну віру неушкодженою, ми повинні мати своїм орієнтиром чесноти святих: їхню віру – віру чисту, без домішок сумнівів, упереджень та забобонів, сумирність, що народжується від духовного розуміння своєї гріховності та виправлення її, стриманість – терпіння різних випадків життя, смирення у важких обставинах. Тільки тоді святитель Николай і святі, яким ми молимося, будуть чути наші молитви, адже вони бажають нам духовного зростання у добрі, у духовному вдосконаленні, яке дається тільки тим, хто прагне його: “Царство Небесне силою здобувається, і хто докладає зусилля, здобуває його” Мф. (11, 12).

За Богослужінням усі присутні молилися за мир у країні. Після закінчення Літургії священик привітав іменинників, причасників та усіх присутніх зі святом великого угодника Божого Николая.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *