Святкова Літургія у день пам’яті великомученика Пантелеімона

9 серпня, в день пам’яті великомученика Пантелеімона,  в кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася святкова Божественна літургія, її очолив клірик собору протоієрей Андрій Сосюк.

Свято великомученика та цілителя Пантелеімона, який постраждав за Господа та прославився чудотворіннями й безліччю зцілень, як за життя, так і після смерті, прийшла молитовно відсвяткувати велика кількість людей. Цього дня віряни молилися за здоров’я рідних і знайомих, пам’ятаючи, що й сам святий Пантелеймон не проходив повз чужої біди й допомагав усім:  і жебракам, і заможним, і  ув’язненим. Своїм прикладом Святий навчає нас бути небайдужими та милосердними не тільки до рідних і близьких, а й до ворогів.

Протоієрей Андрій Сосюк, розповідаючи вірянам у святковій проповіді про великомученика Пантелеімона, звернув увагу присутніх на те, що нам потрібно брати приклад зі Святого великомученика, а тому ми повинні жити заради ближнього, а для цього –  вести постійну боротьбу зі своїм егоїзмом.

Прихожани кафедрального собору мали змогу цього святкового дня приклонитися до ікони святого великомученика Пантелеімона з часточкою його мощів. Ця ікона, написана монахами-іконописцями на Святій Горі Афон, постійно знаходиться у храмі на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, а в день пам’яті Святого Пантелеімона урочисто переноситься для вшанування до кафедрального собору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *