Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської – третє престольне свято кафедрального собору

27/9 лютого в неділю, що називається Неділею про митаря та фарисея,  спільнота  кафедрального собору на честь святого благовірного князя Олександра Невського молитовно вшанувала третє престольне свято – Собор новомучеників і сповідників руських,

завдяки подвигу яких  у кінці ХХ сторіччя відродилася наша Церква. Собор новомучеників і сповідників містить імена близько 1800 святих.

У наші часи в Українській Православній Церкві прославлено близько 300 святих, більшість із них – новомученики. Церковне шанування на честь нових мучеників ХХ сторіччя встановлене ще в 1918 році. З того часу в нашій Церкві сформувалася традиція особливого вшанування новомучеників і сповідників ХХ сторіччя, список яких постійно поповнювався новими святими землі Руської.

Вшановуючи їхній подвиг,  православні християни написанням ікон, будівництвом храмів і вітарів прагнуть закарбувати в пам’яті потомків непохитність у вірі наших предків та уроки, що  ми повинні засвоїти і пам’ятати.

Святкуючи день пам’яті цих святих, у кафедральному соборі відбулися дві Божественні літургії.

Ранню Літургію очолив клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк. У своїй проповіді він сказав наступне:

Пізня святкова Літургія відбулася Архієрейським чином.

Перед храмом Митрополита Феодора  з престольним святом вітали вихованці Воскресної школи, що діє при  кафедральному соборі.

У храмі від собору священства Архіпастиря привітав клірик кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько.

Після святкового Євангельського читання  митрополит Феодор звернувся зі словом проповіді до пастви:

Цей недільний день став знаменним для 15-тьох вихованців Воскресної школи. Діти після проходження курсу підготовки до першої сповіді вперше приступили до таїнства Сповіді. Романова Олександра Василівна  – вчителька, яка  навчала дітей основам віри, супроводила підопічних до першого в їхньому житті свідомого таїнства Причастя.

Після завершення святкової літургії та Чину славлення новомучеників і сповідників Церкви Руської митрополит Феодор привітав усіх присутніх зі святом, а окремо – дітей, що вперше приступили до Таїнства сповіді та вручив кожному диплом про цю знакову подію.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *