Собор Архангела Гавриїла

Після свята Благовіщення Свята Православна Церква урочисто вшановує свято Собору Архангела Гариїла.

Архангел Гавриїл був обраний Господом для того, щоб благовістити Діві Марії, а разом  із Нею всьому людству, велику радість Боговтілення. Тому наступний день після прославлення Діви Марії та події Благовіщення Церква завдячує Господу і вшановує Його посланця Архангела Гавриїла, який слугував таїні нашого спасіння.

Святий Архангел Гавриїл – служитель Божественної Всемогутності. Саме він сповістив вітхозавітному людству про майбутнє втілення Сина Божого: надихав пророка Мойсея на написання книги Буття; пророку Даниїлу возвістив майбутнє єврейського народу (Дан. 8, 16; Дан. 9, 21-24); з’являвся праведній Анні зі звісткою про народження від неї Преблагословенної Діви Марії. Святий Архангел невідступно перебував із Пречистою Отроковицею Марією в Єрусалимському храмі та вподальшому оберігав Її під час земного життя. Він  з’явився священику Захарії, пророкуючи народження Предтечі Господнього Іоанна. Господь посилав його до святого Йосифа Обручника: Архангел з’явився йому уві сні, щоб відкрити  йому таємницю втілення Сина Божого від Пречистої Діви Марії, а також попередив про замислене Іродом та наказав тікати до Єгипту з Богодитям і Богородицею.

Коли Господь перед Своїми стражданнями молився у Гефсиманському саду до кривавого поту, за Церковним Переданням, для зміцнення Його з небес був посланий Архангел Гавриїл, ім’я якого означає “Міць Божа” (Лк. 22, 43). Жінки-мироносиці саме від Архангела Гавриїла почули радісну звістку про Воскресіння Христа.

Отже, згадуючи в цей день багаторазові з’явлення та допомогу роду людському Архангела Гавриїла та його ревне виконання Божественної волі, сповідуючи його заступництво перед Господом за християн, Православна Церква вшановує Архангела Гавриїла та наставляє всіх вірних чад своїх із ревністю молитися до нього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *