Служба Навечір’я Хрещення Господа Іісуса Христа

18.01.2018 р. У Кафедральному соборі міста відбулась святкова служба Навечір’я Хрещення Господа Іісуса Христа. Митрополит Феодор у співслужінні кліриків собору звершив Божественну літургію, що в цей день за Уставом була досить незвичною: читалися Царські Часи, паремії – пророчеські тексти Старого Заповіту, служилася вечірня.

Клірик собору ієрей Вадим Гаджаман розповів вірянам про сутність цього дня. Для кращого розуміння події він порівняв зустріч духовного свята з підготовкою та зустріччю до мирського, наголосивши, що свято духовне вимагає не тільки тілесної чистоти, але й духовної. Духовну чистоту ми отримуємо за допомогою посту, молитви, покаяння та добродіянь. Священик побажав усім бути достойними прийняття великої святині, настваляв очистити кожному свою душу – духовне вмістилище для прийняття Божественної благодаті. “Тільки тоді ми можемо, – казав він, – наблизитися до духовної Трапези, Якою є Сам Господь, до якої наближають нас святі Отці своїми високими молитвами та піснеспівами і, причащаючись її ми наближаємося до Царства Божого”.

Наприкінці був відслужений Чин Великого освячення води, його очолив митрополит Феодор. Після закінчення усі мали змогу долучитися до святині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *