Кам’янець-Подільська іконописна школа

Ікона, як наочне підтвердження Боговтілення, є не лише святинею, а й засобом Богопізнання та Богоспілкування. Вона є Одкровенням Божим у лініях, фарбах; духовним поняттям, розуміння якого вимагає певного рівня знань та психологічної підготовки. Саме ікона, ця невід’ємна частина Православного богослужіння та усього церковного життя, розкриває найбільш переконливо та наочно поняття священного: священної історії, священних предметів, священних зображень. Важливим завданням церковного виховання є наближення людини до правильного розуміння сутності та призначення святих ікон. Адже іконошанування є не лише догматичним «Торжеством Православ’я», а й важливим шляхом духовного просвітлення, засобом молитовного спілкування та джерелом Одкровення Божого.

Іконопис − одне з найдавніших християнських мистецтв. Його початок, за церковним переданням, був покладений святим апостолом і євангелістом Лукою, який вперше відтворив фарбами на дошці образ Пресвятої Богородиці.

Кам’янець-Подільська єпархіальна іконописна школа на честь апостола і євангеліста Луки – це духовний навчальний заклад, що готує не художників, а іконописців, які, перебуваючи в православній традиції, навчаються відтворювати канонічний образ.

Основною метою школи є формування в учнів християнського світогляду, що має базуватися на вченні Господа нашого Іісуса Христа та Його Святої Православної Церкви. Пріоритетом виховання учнів школи є поглиблене вивчення догматики та православної духовності. Кожен вихованець має зрозуміти, що іконопис – це свята справа, яка безпосередньо залежить від внутрішнього стану іконописця. Це означає, що учень стає іконописцем не тільки через безпосередню художню практику, але й, головним чином, через власне духовне самовдосконалення.

Ми вважаємо, що ікона – це не просто зображення Господа, Божої Матері чи святих, а догматичний текст, призначення якого – розкриття християнського вчення і налаштування на молитву, а не надання естетичного задоволення.

Ми готові до співпраці з тими, хто бачить в іконі щось більше, ніж просто мистецький витвір. Наша школа дає можливість не тільки навчитися писати канонічні ікони, але й відкрити глибину Євангелія та вчення Церкви. Ми прагнемо до досконалості. Прагніть разом з нами!

Освітня програма іконописної школи містить:

  • основи іконописного рисунка;
  • освоєння техніки канонічного іконопису;
  • теоретичні заняття: Біблійна історія, катехізис, основи літургіки, іконографія, історія християнської Церкви, іконологія, історія православного мистецтва, церковнослов’янська мова;
  • майстер-класи;
  • основи реставрації;
  • ознайомлення з технікою стінопису;
  • літню практику за програмою стінопису (розпис храмів);
  • паломницькі поїздки з метою ознайомлення з роботами інших іконописних шкіл.

Навчання безкоштовне. Курс навчання – три роки.

З питань прийому до школи звертатися з 10:00 до 13:00 за тел.: +38 (098) 717 32 33.

e-mail: lukicon@meta.ua

web-сайт: lukicon.wixsite.com/kpish

instagram: https://www.instagram.com/lukicon/

pinterest: https://www.pinterest.com/lukicon/

facebook: https://www.facebook.com/liconofil/

Оголошується набір у Кам’янець-Подільську іконописну школу

Буклет для вступників К-ПіШ (PDF)