Школа дзвонарів

Дзвони – невід’ємна ознака християнського храму. Здавна церковні дзвони скликають віруючих на молитву, сповіщають про особливі моменти богослужіння. Виконуючи попередньо сигнальну функцію, церковний дзвін поступово став використовуватися для вказівки не тільки початку та кінця, але й важливих частин богослужіння, виражати скорботу,  радість і торжество подій, що святкуються.

Існують різні види дзвону й кожен з них має свою назву та призначення. Недарма, у “чині благословення кампана” лунають слова: “Нехай усі, хто чує їхні звуки, чи вдень, чи вночі, почнуть славити ім’я Святе Твоє”. У молитвах на освячення дзвону йдеться про подання благодаті тим, хто чує його і славить Бога. Голосом дзвонів вщухають буревії, град, страшні блискавки та грім.

Церковний дзвін є рівноцінним храмовій священнодії, він передує богослужінню та ним воно завершується. Впливаючи на наш слух і внутрішній стан, він збуджує від духовного сну, очищає наші душі, нагадуючи про нашого Господа, Його Суд, швидкоплинність життя на землі та життя вічне на Небесах.

Дзвонар є посередником між храмом та небом. Дзвонареві необхідно вивчити не тільки основи православного дзвону, але й постійно вдосконалювати свою майстерність, добре знати богослужіння, поглиблювати духовний (внутрішній) зміст свого дзвону.

Тому 8 травня у храмі святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії на третьому поверсі відбулося освячення дзвонів, що мають слугувати навчальному процесу в школі дзвонарів. Керівник школи – ієрей Дмитро Наумов – запрошує усіх бажаючих до навчання. Програма школи містить як теоретичні, так і практичні заняття.

Курси дзвонарів
при кафедральному соборі
святого благовірного князя Олександра Невського

запрошують на навчання
Тримісячний курс навчання передбачає отримання базових практичних
навиків та теоретичних знань з церковного дзвону.
Для вступу необхідно мати рекомендацію прихідського священика.
Керівник школи дзвонарів – священик Дмитро Наумов.
Телефон для довідок: +38 (097) 137 24 60.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *