Школа для тих, хто бажає прийняти Таїнство Хрещення

Бесіди проводить клірик храму святого благовірного князя Олександра Невського ієрей Феодор Кулініч

Для чого потрібне хрещення? Людині, яка ставить таке питання, перш за все необхідно вирішити для себе, чи хоче вона бути з Богом? Чи намагається вона зробити все, що від неї залежить, для того, щоб наблизитись до Творця настільки, наскільки це можливо?

Якщо відповідь буде позитивною, то відразу виникає інше питання: а що хоче від мене Сам Господь? На це питання відповідає Новий Заповіт словами Іісуса Христа: «Хто буде вірити і хреститься – спасенний буде» (Мк. 16:16). Згадаємо інші слова Христа: «Хто не народиться від води і Духа, не може ввійти в Царство Боже» (Ін. 3:5).

Після свого Воскресіння, відправляючи апостолів на проповідь, Господь наш Іісус Христос заповідав їм не просто вчити народи, а й хрестити їх: «Ідіть, навчіть всі народи, хрестячи їх во ім’я Отця і Сина і Святого Духа» (Мф. 28:19). Якщо людина щиро хоче послужити Господу, вона просто не може не виконати одного із найголовніших Його повелінь.

Господь Іісус Христос є істинним Богом і істинною людиною. Він прийняв нашу людську природу, жив на землі, навчав людей, постраждав на Хресті, помер, воскрес і вознісся на Небеса. Він показав той єдиний шлях, яким людина може прийти до Бога і кожен, хто прагне до вічного життя, повинен померти і воскреснути з Христом (померти для гріха – воскреснути для Бога) і саме це відбувається в Таїнстві Хрещення. Якраз на цьому в одному зі своїх послань наголошує апостол Павло: «Будучи поховані з Ним (Христом) у Хрещенні, в Ньому ви і разом воскресли вірою в силу Бога, Який воскресив Його із мертвих, і вас, які були в гріхах… оживив разом з Ним, простивши усі гріхи» (Кол. 2.12-13). Хрещення – це початок нового життя, життя з Богом і для Бога.

Й іншого засобу, щоб примиритися з Богом і звільнитися від тягаря гріхів, просто немає. Звичайно, Бог нікого ні до чого не примушує, тому Хрещення – це добровільний крок людини, це видиме свідчення того, що ми вибираємо Христа, повірили Йому і вирішили йти з Ним до кінця. Тому Хрещення − це надзвичайно важливий і відповідальний момент в житті кожної людини, до якого необхідно ретельно готуватися. Нагадуємо, що при храмі святого благовірного князя Олександра Невського щовівторка і щочетверга о 19:00 проводяться заняття з підготовки до таїнства Хрещення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *