Радониця

17.04.2018 р. Радониця – свято радості, особливий день спомину православних померлих, який встановила Церква для того, щоб живі змогли розділити радість торжества Воскресіння Христового з померлими.

Існування цього благочестивого звичаю відоме ще з IV сторіччя. Цей день відзначається Церквою у перший вівторок після Світлого тижня. До цього часу від Пасхи упродовж всієї Світлої седмиці у зв’язку з великою радістю Воскресіння Господа Іісуса Христа заупокійні панахиди та літії не звершувалися.

В цей день в усіх православних церквах, а також у кафедральному соборі  відбулася Божественна літургія, після неї – панахида пасхальним чином.

Після Літургії віряни разом із духовенством молилися на кладовищі. Там собором священників міста була звершена пасхальним чином загальна панахида. Після неї з проникливим словом до присутніх звернувся настоятель Покровського храму протоієрей Віктор Гаджула.

Згодом на могилах священики разом з близькими і родичами померлих звершили заупокійні літії. Радісна звістка: «Христос воскрес!» лунала серед могил, ще раз нагадуючи, що в Бога немає мертвих, у Нього всі живі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *