Престольне свято в храмі на честь преподобного Іова Почаївського

Місцевий храм, що названий на честь преподобного Іова – ігумена Почаївського, молитовно відзначив 28/10 листопада своє престольне свято. Велика шана до святого Ігумена – подвижника, чудотворця, захисника православної віри зібрала в цей день на Богослужіння велику кількість богомольців. Святкову літургію очолив один із гостей свята протоієрей Іоанн Терлецький – настоятель храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці села Кадиївці.

Ієрей Димирій Наумов, настоятель храму на честь ікони Божої Матері “Всіх скорботних радість” села Боришківці, звернувшись із проповіддю до присутніх, присвятив її темі довголіття праведників, адже преподобний Іов, незважаючи на труднощі й скорботи життя, прожив сто років. “Ми, бажаючи іншим довголіття, маємо на увазі життя без печалі та тривог, – сказав ієрей Димитрій. – Але і Пимен Великий, і Антоній Великий, і преподобний Іов несли подвиги все своє життя, й воно дуже відрізнялося від того, яким ми його бачимо для себе”. Розповідаючи про історію життя преподобного Іова Почаївського, ієрей Димитрій звернув увагу вірян на послідовність, непохитність, твердість преподобного Іова на прізвище Желєзо у добродіяннях, його смирення та молитву. “Той, хто живе тут із Богом і піклується про свою душу, прагне до Бога. І йому не важливо, скільки він тут буде жити. Тому бажаю вам, маючи перед собою приклад преподобного Іова, відкинути все непотрібне, що засмічує наше серце й душу, та наповнювати їх тільки тим, що нам потрібне для спасіння, щоб наші роки, скільки ми проживемо на землі, були прожиті гідно, із Богом. Тоді Господь пошле нам довголіття на землі та вічне життя в Царстві Небесному”.

Після завершення Божественної літургії відбувся святковий хресний хід та молебень до преподобного Іова Почаївського. Наприкінці протоієрей Іоанн Терлецький, вітаючи настоятеля та прихожан храму, звернув увагу всіх присутніх на те, що святісь – це постійність у добрі, й нагадав усім, як ми, буваючи в Почаївській лаврі, вклоняємося благоуханним мощам Преподобного – джерелу чудес і милостей Божих. “Тому повсякчас маємо прагнути чистоти й святості, бо всі ми – спадкоємці Царства Божого. Будемо докладати зусиль намагатися виправити своє життя, щоб наш шлях прямував до Царства Небесного”, – побажав усім наостанок протоієрей Іоанн.

На завершення свята настоятель храму на честь преподобного Іова Почаївського протоієрей Олександр Дудар привітав усіх із престольним святом, подякував священикам, мирянам-богомольцям за участь у Богослужінні та запросив усіх бажаючих на благодійну святкову трапезу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *