Престольне свято у Свято-Николаївському храмі

22.05.2018 р. День перенесення мощей святителя Николая, архієпископа Мір Лікійських – престольне свято у Николаєвській церкві – найдавнішому храмі міста. До церкви, що існує вже понад 600 років, і зараз прийшло багато людей прославити та помолитися улюбленому святому.

Святкове богослужіння очолив Високопреосвященнійший Феодор, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький. Йому співслужили священики міста, протоієрей Ілля Анферов – священик Кам’янець-Подільської єпархії, гості інших єпархій: Київської – протоієрей Андрій Вересюк, Шепетівської – ієрей Анатолій Вересюк.

У своєму слові “На зустріч архієрея” настоятель храму Святителя Николая привітав усіх присутніх зі святом шанованого всіма святого. Він нагадав усім шлях до святості, яким йшов дивний Угодник Божий, і попросив архіпастирських молитв та подякував всім, хто прийшов молитовно відзначити цей день.

Зі словом проповіді до богомольців звернувся клірик кафедрального собору – ієрей Вадим Гаджаман. Він нагадав присутнім основні віхи життя Святого, досягнення ним святості та одержання від Бога великих дарів, одним з яких був дар чудотворіння. “Якщо людина декілька раз разів отримає відмову на своє прохання, то вона перестає звертатися до цієї людини. До пустого колодязя не йдуть по воду, – нагадав усім ієрей Вадим давнє прислів’я. – А до святителя Николая постійно звертаються люди з усіх конфесій та націольностей. Це говорить про велику святість Угодника Божого. Святість важко приховати. Свічка, що стоїть на столі світить всім, і всі бачать її світло, не сховається місто, що стоїть на вершині гори, так і до святої людини тягнуться всі, хто потребує допомоги. Духовні люди безпомилково розпізнають святих і вклоняються їм, а у їхній особі Богу – подателю всіх щедрот і досконалості. Церква бережно зберігає пам’ять про дивного Угодника Божого – святителя Николая, який і зараз є для всіх правилом віри та взірцем сумирності, смирення та багатьох чеснот. Своїм життям і подвигами він вказав нам шлях до святості, до Бога. “Наслідуйте мені, як я Христу”, – писав апостол Павел. Про це своїм життям говорить нам і святитель Мір Лікійських Николай. Зараз ми вдивляємося в його образ і молитовно просимо навчити нас слідувати шляхом любові, щоб віднайти єдине на потребу для кожного – Господа Іісуса Христа, щоб вигукнути разом із апостолом: “Все можливо во Христі, Який зміцнює нас”.

Після заамвонної молитви Архієрей із собором священиків звершив славлення перед шанованим образом Святителя Николая. Святковий хресний хід, подячна промова настоятеля протоієрея Олексія Вересюка завершили торжество. Митрополит Феодор ще раз привітав усіх зі святом, подякував присутнім за молитви та закликав всіх перестати бути тільки прохачами, а почати змінювати своє життя згідно до заповідей Господніх. Всі бажаючі отримали благословення Архіпастиря.

Для паломників був запропонований благодійний обід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *