Престольне свято у храмі на честь Покрова Божої Матері

В церкві на честь Покрова Божої Матері відбулось святкове Богослужіння. Ця найдавніша церква, що єдина в місті вистояла і в часи репресій, і в часи “відлиги” відзначила своє престольне свято.

Святкове богослужіння очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Йому співслужили священики міста. Велика кількість богомольців прийшла молитовно вшанувати Божу Матір та Її милостиве заступництво роду християнського.

Настоятель храму протоієрей Віктор Гаджула, звернувшись зі словом привітання до Архіпастиря, зокрема зазначив, що, як і колись, “в атеїстичні часи та в часи гонінь церква була місцем, яке об’єднувало людей. Так і тепер, – висловив він сподівання, – молитвами Божої Матері ми збережемо віру та в чистоті передамо її своїм нащадкам”.

Після читання святкового Євангельського зачала митрополит Феодор дав роз’яснення тому, як ми повинні виконувати заповіді Господні, щоб досягти досконалості та отримати спасіння. Він звернув увагу присутніх на те, що Господь, даючи ці заповіді, побажав настільки возвеличити людину, щоб, виконуючи їх, вона уподібнювалася Йому. “Це не може бути зрозумілим і виконаним тими, хто немає в собі благодаті Божої, – продовжував Архієрей. – Виконання цих заповідей стає легким для тих, у кого є істинна віра та Божа допомога. Адже тільки віра творить чудеса. Довіряючи Богові людина не замислюється над труднощами, а пізнає свою неміч без Божої допомоги й смиряється. По мірі смирення Господь дає благодать – силу, яка допомагає духовно розвиватися та зростати людині. Бог хоче, щоб ми були схожі на Нього, Він кличе нас до незбагненних висот, але деякі люди задовольняються малим, зупиняються в духовному розвитку. А Господь каже: “Йди далі. Хто не збирає – той марнує”. Духовне життя вимагає постійного руху вперед та постійної праці над собою”. Далі Архіпастир нагадав присутнім історію свята Покрова Божої Матері та зауважив, що згідно з Церковним вченням Святі Отці Церкви казали: “Без Божої Матері неможливе спасіння”. Вона Богородиця, Ківот, Лєствиця, Вона Та, через Кого Син Божий прийшов спасти людство. Тому наш православний народ так любить Божу Матір, Її свята, звертається до Неї великою кількістю та різноманіттям молитов, що виражають теплоту нашої віри. І Вона, як і Її Син на хресті, обіцяла людям, що залишиться з ними до кінця віків. І той, хто вірно буде шанувати Її Сина, завжди буде почутий Нею. “Але людина сьогодення все більше стає орієнтованою на матеріальні цінності й забуває про духовні, – зазначив митрополит Феодор, – якщо вона йде цим шляхом, то від неї не варто чекати чогось високого, а багато скорбот, випробувань чекає на неї в житті. Бідна та країна, той народ, та людина, які не розуміють, що головним скарбом її є істинна віра. Слава Богу, що наш народ любить Божу Матір, віддає Їй шану, й тому нам залишається просити Господа та Царицю Небесну, щоб допомогли нам на нашому шляху орієнтуватися на ті цінності, що ведуть нас у життя вічне”.

Під час Богослужіння підносилися молитви за мир у країні, збереження Церкви від розділення, розколів, за непорушність Її єдності.

Велика кількість богомольців у цей день стали причасниками Святих Тайн. Після Богослужіння святковий хресний хід з окропленням вірян святою водою додав радості та втіхи всім: і гостям свята, і прихожанам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *