Престольне свято церкви на честь Різдва Пресвятої Богородиці

Прихід церкви на честь Різдва Пресвятої Богородиці 21 вересня молитовно відзначив престольне свято.

Святе Богослужіння очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Прихожани, діти з квітами ще у дворі храму радо зустрічали свого Архіпастиря.

Настоятель храму протоієрей Олексій Миханчук у своєму слові «На зустріч Архірею» привітав усіх з великим святом Різдва Богородиці та попросив Архіпастиря молитв.

Після Євангельського читання традиційно прозвучала проповідь Архієрея. Митрополит Феодор нагадав історію життя Богоотців Іоакіма й Анни та звернув увагу присутніх на велике значення Різдва Пречистої Діви Марії для спасіння всього людства через народження Нею Спасителя нашого Господа Іісуса Христа. Проповідник зауважив, що народженню Діви Марії передувало життя великої кількості благочестивих людей, від яких, увібравши найкращі якості людства, народилася Богородиця – Та, Яка послужила таїні Боговтілення. І як через першу жінку Єву відбулося гріхопадіння в раю, так і через Пречисту Діву Марію здійснилося спасіння роду людського.

Тому свято Різдва Божої Матері – не просто день народження хорошої людини, це велике свято, подія, завдяки якій стало можливим спасіння людства. Преблагословенна Діва Марія народилася для того, щоб здійснилося таїнство спасіння людей, щоб ми всі завдяки цьому стали братами та сестрами в Господі нашому Іісусі Христі, щоб кожен міг спастися та сподобитися життя вічного у Царстві Небесному.

Після завершення святкового Богослужіння та Чину уславлення Божої Матері, митрополит Феодор ще раз наголосив на тому, що Божа Матір є дуже важливою для нашого спасіння і за вченнями святих Отців Церкви «Хто не шанує Богородицю, той не спасеться».

Під кінець Архієрей подякував усім богомольцям за молитви та участь у торжестві. Окремо Архієрей відзначив активну діяльність настоятеля – протоієрея Олексія Миханчука на благо Церкви: часті Богослужіння, роботу щодо зовнішнього та внутрішнього оновлення храму.

Торжества завершив традиційний хресний хід з читанням святкового Євангелія та окроплення всіх святою водою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *