Престольне свято храму на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії

17/30 вересня – день престольного свята церкви на честь мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, що розташовується на території храмового комплексу кафедрального собору.

Саме з часу її заснування почалася й історія відновлення храму на честь святого благовірного князя Олександра Невського. Віряни прийшли на це місце з великою вірою, надією та любов’ю, просили у Бога мудрості для виконання задуманого та назвали храм на честь святих мучениць, які були тезоімениті цим великим християнським добродіянням.

Урочисте Богослужіння в цей день очолив клірик кафедрального собору ієрей Феодор Кулініч. Святкова проповідь священика увібрала в себе головні віхи з життя святих мучениць, богословську характеристику головних християнських чеснот, іменами яких назвала своїх дітей богомудра мати Софія та зв’язок прикладу їхнього подвигу з життям християн сьогодення.

Для того, щоб підкорити людей собі, ворогам віри всіх часів необхідно було деморалізувати, налякати, зламати дух своїх супротивників. Тому смерть була вінцем стійкості, символом незламності та міцності духу сповідників.

На завершення своєї проникливої проповіді священик побажав усім присутнім, розуміючи свою неміч і вбогість, вшановувати пам’ять святих стоянням у вірі та вдосконаленням у християнських чеснотах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *