Престольне свято храму на честь Різдва Богородиці

Церква на честь Різдва Божої Матері, що розташована в селищі Довжок, відсвяткувала своє престольне свято. Престольне свято – це свято на згадку події церковної історії, в ім’я якої освячений храм. Цією подією для храму, що став острівцем православної духовності в селищі Довжок, є свято Різдва Пречистої Богородиці.

Цей храм відомий ще з ХVIII сторіччя, він неодноразово за часи свого існування зазнавав закриття та руйнації. В наш час після років безбожної влади він відбудований, і з  90-х років ХХ сторіччя в ньому підносяться молитви про спасіння людей.

Прихожани храму разом із настоятелем протоієреєм Олексієм Миханчуком щороку докладають неабияких зусиль задля облаштування, ремонту та прикрашення улюбленого храму.

Престольне свято поряд із Пасхою вважається одним із головних церковних свят року, тому на кожному приході відзначається урочисто. Настоятель храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці та прихожани запросили розділити з ними молитовну радість двунадесятого свята свого архіпастиря – митрополита Кам’янець-Подільського і Городоцького Феодора, а також священників і богомольців з інших приходів.

Святкове Богослужіння розпочалося з Вітального слова на зустріч архієрея, яке виголосив настоятель храму протоієрей Олексій.

Віряни разом із священством у своїх молитвах просили у Бога миру, злагоди, припинення непорозумінь між людьми та церковної єдності.

Під час Богослужіння читався Євангельський уривок (Лк. Х, 38-42; ХІ, 27-28), що завжди звучить у церкві в дні свят Пресвятої Богородиці.

Цього дня  зі словом проповіді до вірян звернувся клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк.

Після завершення Божественної літургії відбувся традиційний хресний хід навколо храму, під час якого читалося Євангеліє, а віряни окроплялися святою водою.

Наприкінці Богослужіння настоятель храму протоієрей Олексій подякував Архіпастирю, гостям-священникам та всім богомольцям за молитви. Митрополит Феодор привітав усіх з великим двунадесятим святом, а прихожан – з престольним святом їхнього храму.

За багаторічною традицією всім, хто бажав, запропонували благодійний святковий обід.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *