Преображення Господнє

Господь відкрив трьом Своїм учням славу Свого Божества за 40 днів до хресних страждань і смерті, які Він добровільно поніс за наші гріхи.

Православне богослов’я вбачає у Преображенні Господньому прообраз Його Воскресіння, Другого Славного Пришестя та славу людської душі у Царстві Небесному: “Невимовно явивши на Фаворі неприступне світло, Владика Христос наповнив творіння радістю й обожив людей,” – оспівує цю подію у гімні на Преображення Господнє Косьма Майумський.

Чудесна хмарина над горою Фавор

З метою наукового обгрунтування та представлення громадськості беззаперечних доказів чудесних фактів, влітку 2010 року представники Руської Православної Церкви, які входили до складу комісії з вивчення чудесних знамень, відвідали гору Фавор (Ізраїль). Саме там Іісус Христос преобразився перед Своїми учнями Петром, Іаковом й Іоанном, саме там Христу та Його учням з’явилися Мойсей та Ілля, саме там з хмарини голос Божий засвідчив: “Це Син Мій улюблений, У Ньому Моє благовоління; Його слухайте”(Мф. 17, 5).

Гора Фавор та долина Армагеддон

Як і в ті далекі часи і тепер на віруючих, які збираються в ніч з 18 на 19 серпня на Фаворі після святкової Літургії, що служиться не в самому храмі, а перед входом у нього, сходить хмарина благодаті Божої.

За свідченням очевидців цьому чудесному явищу передує сяйво, після чого над хрестом храму Преображення Господнього з’являється хмара. Вона поступово збільшується у розмірах і сходить на вірян, окроплюючи їх життєдайною росою.

Краплі роси туману з хмарини
Краплі роси туману з хмарини

Чудесна хмарина та сяйво над Фавором вночі з 18 на 19 серпня

Доктор геолого-мінералогічних наук Павло Флоренський, метеоролог Марина Макарова та організатор останнього дослідження Комісії з вивчення чудес Сергій Міров підтвердили існування чудесного явища, хоча спочатку Макарова заявила, що внаслідок сухого повітря на горі Фавор не має ніяких передумов для утворення туману. Та всупереч всьому феномен відбувся і був зафіксований фото- і телекамерою та іншими приборами, серед яких були й портативні метеостанції.

Отже, чудо було об’єктивно зафіксовано, а Марина Макарова визнала, що явище не підлягає науковому поясненню. За словами Сергія Мірова, чудодійна хмара являє себе тільки на території православного монастиря на горі Фавор. Православні вбачають у цьому знак особливої благодаті Божої.

Гора Фавор. Грецький Преображенський монастир
Інтер’єр Преображенського монастиря

За матеріалами сайту: pravsobor.kz

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *