Психолог М.П. Лисевич. Поради сім’ї, в якій з’явилися невістка чи зять

Молоді закохані люди вирішують створити сім’ю. Вони стають одним цілим: підтримують один одного в різних ситуаціях, допомагають вирішувати складні питання. Батьки починають відходити на другий план, а для дорослих дітей ближчими стають їхні половинки. Якщо раніше розповідали та запитували все у мами, то після одруження всі питання обговорюються між жінкою та чоловіком.

Це складний період для мам, які емоційно тісно «прив’язані» до своїх дітей, адже треба змогти відступити та дати можливість молодій сім’ї самій вчитися будувати стосунки в парі. А в батьків загострюється відчуття ревнощів: «Що вона (невістка) може йому порадити?!» або «Чого не дзвониш, мама тобі вже не потрібна?!».

Конфлікт між молодими сім’ями та батьками дуже поширений. Перші прагнуть випробувати свою силу та незалежність як пари в соціумі, другі – передати власний досвід і вберегти від помилок.

Тому, щоб уникнути неприємних ситуацій, батькам молодого подружжя варто дотримуватись таких правил.

1. Прийняти вибір Вашої дитини. Може здаватись, що він чи вона не гідні один одного. Ви бажали би бачити кращу людину поряд зі своєю дитиною, але очікування, на жаль, не справдились. Та важливим є те, що їм добре вдвох.

2. Обговорення позаочі неприпустиме, оскільки підсвідомо налаштовує молодят один проти одного. Пам’ятайте, кожна дія має наслідки. Тому вирішіть, чого Ви хочете для молодої сім’ї: щастя чи суперечок?

3. Хваліть, коли бачите, що молодята прагнуть до чогось доброго, намагаються зробити корисне для своєї молодої сім’ї. Для них буде великою підтримкою Ваша позитивна оцінка.

4. Підстраховуйте: “Чим зможемо – допоможемо…”. Але будьте обережні, щоб не нашкодити.

5. Делікатно розпитуйте про те, що відбувається в житті пари. Вірте, що молоде подружжя самостійно вирішить свої суперечки.

6. Радійте приходу дітей у гості, щоб вони знали, що батьки завжди чекають на них.

Правила для молодят.

1. Пам’ятайте, батьки хочуть як краще та надто хвилюються, тому може здаватися, що вони забагато повчають.

Слова дітей: «Я сам розберуся в своїй сім’ї…» сприймаються деколи так, ніби батьки молодим вже не потрібні і, як наслідок, в душі батьків поселяється образа. Молоді ж хочуть показати, що готові брати відповідальність за свої стосунки, починають бунтувати та відчувають злість.

2. Висловлюйте батькам подяку за дитинство та виховання, як своє, так і своєї половинки: вони ж бо вклали в своїх чад все, що могли. Така вдячна поведінка молодих людей заспокоє старших і зменшить кількість конфліктних ситуацій.

3. Суперечки вирішуйте самостійно, не обговорюйте їх із батьками. Ви забудете про те, що сталося, а вони ще довго “не пробачатимуть” образу своєї дитини.

4. Маючи свої правила сім’ї, дотримуйтесь добрих традицій власних батьків, адже ми не одні, за спиною наш рід.

5. Розподіляйте увагу між жінкою та матір’ю. Якщо кажете жінці: «Гарно сьогодні виглядаєш…», то не забудьте втішити й маму: «Який смачний пиріг спекли Ви, мамо…». Це загладить ревнощі між жінками.

6. Хоч батьки в молодого подружжя відходять на другий план, не забувайте, що вони є, телефонуйте чи відвідуйте їх.

Свекрухам і тещам, якщо вони хочуть, щоб їхні діти були щасливими, потрібно свою енергію та сили спрямовувати на власного чоловіка і залишити дітей у спокої. Будьте готовими при потребі допомогти чи порадити своїм чадам, і цього буде достатньо.

Відпустивши молодят, старше покоління нарешті може звернути увагу на те, на що не вистачало сил і часу поки діти були маленькими, дорослішали. Тепер є можливість приділити більше уваги людині, яка багато років поряд із Вами та внукам.

Психолог М. П. Лисевич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *