Початок нового 7527 церковного року

Православний церковний рік починається з 1/14 вересня. В цьому прослідковується спадкоємність Старозавітної та Новозавітної Церкви, тому що за іудейським календарем Новий рік святкувався 1 числа місяця Тішрі (або Афанім), що відповідає нашому вересню. Ця церковна постанова має глибокий смисл і пов’язана з подіями, що відбуваються в природі. Адже вересень – це час, коли врожай, вирощений на полях, вже зібраний, зерно дозріло, дало плід і в природі починається новий цикл.

Символ зерна, зібраного врожаю, жнив використовував не раз й Сам Христос для розкриття високих духовних істин.

За церковним переданням 1 вересня (за ст. ст.) – це день, коли Христос почав проповідь і відкрите Своє служіння людям. За переказом мінеї (від 1 вересня) ця подія відбулася в перший день іудейського свята жнив, що святкувався в період з 1-8 вересня. В службі новоліттю, що звершується 1 вересня (за ст. ст.), говориться про те, що ті, хто прийшли до храму Божого, “наситяться Божественних словес”, які Господь явив, “глаголя іудеям про суботи” (пісня 3-тя канону).

В цей день проповідується початок “лєта Господня благопріятна” (Лк. 4, 19). Особливо значимим у новолітньому Богослужінні є Євангельське читання, що розповідає про початок відкритого служіння Христа Спасителя, коли Він повернувся до Галілеї та почав проповідувати Царство Боже після Його хрещення та подолання в пустелі спокус диявола (Лк. 4, 16-22) .

В церковному уставі та Богослужіннях немає й не може бути випадковостей, того, що немає духовного сенсу. Святі Отці Першого Вселенського собору встановили святкування початку нового церковного року 1/14 вересня, тому що в цей день Христос вперше почав Свою проповідь, засвідчив виконання старозавітних пророцтв про пришестя Месії й тим самим – про кінець Старого та початок Нового Заповіту. Отже зрозуміло, чому Свята Церква визначила цей день у календарі початком кола річних свят – це початок нового життя, початок сходження людства до Отця Небесного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *