Перші великопосні літургії Напередосвячених Дарів

13.03.2019 та 15.03.2019 року в кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулися літургії Напередосвячених Дарів, які будуть звершуватися щосереди та щоп’ятниці упродовж всієї Чотиридесятниці.

В перший великопосний тиждень за традицією літургію Напередосвячених Дарів очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, йому співслужили клірики собору.

У п’ятницю 1-го тижня Великого Посту після Літургії відбувся Чин освячення колива з вшануванням святого великомученика Феодора Тірона. Церква цим Чином зберігає навіки пам’ять про велике благодіяння Боже і приносить подяку великомученику Феодору Тірону, який був сповідником імені Христового ще за свого життя, і після смерті не перестає бути помічником для тих, хто за сповідування цього імені наражається на небезпеку. Свята Церква приносить подяку Господу Іісусу Христу, Який ніколи не залишає без допомоги вірних рабів Своїх і посрамляє безумних противників Церкви та Євангелія.

Так сталося в часи правління підступного богоборця імператора Іуліана Відступника (361-363), який наказав у Великий Піст осквернити всіх християн Константинополя через окроплення їжі на торжищах ідоложертвенною кров’ю. Але Господь послав Свого вірного раба великомученика Феодора Тірона, який явився архієпископу Константинопольському Євдоксію і, попередивши його про злі наміри імператора, порадив християнам у ці дні в їжу використовувати варену пшеницю. Імператор, а з ним і вчитель усякого зла – диявол, були осоромлені.

Отже ця історична подія навчає всіх християн, що дотримання Святого Посту – річ дуже важлива. Адже, якби Постом можна було знехтувати, то ним би не переймалися так на небі, і Святий Великомученик не залишив би святих обителів Отця Небесного тільки для того, щоб підказати земним братам засіб, як не порушити Піст.

Тому, хто може утримуватися від забороненої Постом їжі і не утримується, той грішить і проти себе, і проти всієї Церкви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *