Пам’ять святих безсрібників Косьми та Даміана Азійських (ІІІ).

14 листопада Свята Православна Церкви вшановує пам’ять святих братів-чудотворців Косьми та Даміана  Азійських (ІІІ).

Брати Косьма й Даміан народилися в  Малій Азії. Їхній батько-язичник помер рано, коли вони були ще малими дітьми. Вихованням дітей займалася благочестива мати-християнка Феодотія. Приклад матері, читання святих книг, непорочне життя за законом Господнім допомогли Космі та Даміану  стати людьми праведними та добродійними. Брати так прониклися заповідями закону Божого, що відчули духовний поклик навертати язичників до віри Христової.

Щоб більше спілкуватись з людьми, брати опанували лікарську справу. В окрузі не було кращих лікарів ніж Косьма та Даміан. «Даром прийняли, даром давайте» (Мф. 10, 8). Цієї Божої заповіді суворо дотримувалися брати Косма та Даміан Азійські. Слава про дивовижних лікарів розповсюдилася всією округою, люди називали їх безсрібниками.

Одного разу святих покликали до тяжко хворої жінки, лікувати яку відмовилися всі лікарі через її безнадійний стан. По вірі Паладії, так знали недужу, та ревній молитві святих братів Господь зцілив вмираючу, і вона встала зі свого одра абсолютно здоровою, славлячи Бога.Сповнена вдячності до цілителів і бажаючи, щоб вони прийняли від неї хоч якийсь дар, Паладія таємно прийшла до Даміана. Вона принесла йому три яйця й промовила: «Прийми цей малий дар в Ім’я Святої Живоначальної Трійці – Отця, Сина і Святого Духа». Почувши Ім’я Святої Трійці, безсрібник не посмів відмовитись. Косма ж, дізнавшись про те, що трапилося, дуже засмутився. Він подумав, що брат його порушив їхню сувору обітницю.

Незабаром виповнився час святому Космі відходити до Господа. Вмираючи, він заповів, щоб брата не ховали поруч із ним.
Через короткий час помер і святий Даміан. Всі були у великій задумі, де буде могила Даміана.
Але тут, з волі Божої, сталося чудо: до людей прийшов верблюд, якого колись святі вилікували від сказу. Він промовив людським голосом, щоб, не сумніваючись, поклали Даміана поруч з Космою, тому що не заради користі прийняв Даміан дар від жінки, а заради Імені Божого.
Чесні мощі святих братів погребли разом у Феремані (Месопотамія). Після смерті святі безсрібники Косьма й Даміан продовжують свою справу. Вони й дотепер допомагають усім, хто з вірою звертається до них, зцілюють хворих. Також святі Косьма та Даміан вважаються покровителями святості та непорушності християнського шлюбу, опікунами подружнього життя.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *